×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Saratov Airlines uziemia wszystkie AN-148


Linie lotnicze Saratov Airlines uziemiły wszystkie samoloty AN-148 w swojej flocie. Działanie jest następstwem niedzielnej katastrofy samolotu.


W niedzielę (11.02) należący do Saratov Airlines samolot, na którego pokładzie było ponad 70 osób, rozbił się krótko po starcie z Moskwy Domodiedowo w drodze do Orska. Nikt z pasażerów ani załogi nie przeżył.

Rosyjska linia lotnicza podkreśliła w oświadczeniu, że dochodzenie wciąż trwa, ale jest zbyt wcześnie, aby określić przyczyny wypadku. Linie zdecydowały się jednak na uziemienie maszyn. To, według nich wyłącznie kwestia ostrożności.


Według ch-aviation Saratov Airlines posiada obecnie pięć AN-148-100B. Samolot o numerze rejestracyjnym RA-61704, który rozbił się 11 lutego br., był jednym z młodszych - został dostarczony w czerwcu 2010 roku. AN-148 operowały głównie na trasach z Moskwy Domodiedowo do Kirowa, Orska, Penza i Kurska. Linie lotnicze Saratov są największym komercyjnym operatorem samolotów tego typu.

Władze regionu Orenburg ogłosiły, że poszukują obecnie innego przewoźnika, który będzie wykonywał operacje lotnicze na trasie z Orska do Moskwy Domodiedowo - poinformował Interfax. Według doniesień agencji, negocjacje są prowadzone z dwoma liniami.

fot. Wikimedia Commons
gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie