×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines z rekordowym wypełnieniem samolotów


Linie lotnicze Turkish Airlines przewiozły w styczniu na pokładzie swoich samolotów 5,7 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 37 proc. względem poprzedniego roku. Przewoźnik odnotował najlepsze obłożenie samolotów w styczniu, które wzrosło o 7,3 pkt. proc. i wyniosło 79,8 proc.


Linia pierwszy raz w historii przekroczyła w styczniu próg 5 mln pasażerów w ciągu jednego miesiąca. Na trasach międzynarodowych odnotowano wzrost liczby pasażerów o 44,6 proc. (z wyłączeniem pasażerów transferowych).

Największym czynnikiem przyczyniającym się do dobrego styczniowego wyniku były trasy na Bliski Wschód (+ 44,9 proc.), do Europy (+ 43,5 proc.) oraz trasy krajowe (+ 43,5 proc.). 

W styczniu Turkish Airlines przewiózł ponad 86 tys. ton cargo (+ 33,5 proc.), w porównaniu do 64,5 tys. ton ze stycznia 2017 roku.


W 2017 roku Turkish Airlines przewiózł 68,6 mln pasażerów. Tureckie linie lotnicze operują na 300 trasach; 251 międzynarodowych i 49 krajowych. Flota przewoźnika składa się łącznie z 330 samolotów pasażerskich i towarowych. Według rankingu Skytrax, Turkish Airlines zostały uznane za najlepsze linie lotnicze w Europie w latach 2011-2016.

fot. Piotr BożykReklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie