×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France-KLM: Niewielki wzrost w styczniu


Francusko-holenderski koncern Air France-KLM przewiózł w styczniu 7,24 mln pasażerów, o 5,8 proc. więcej niż rok temu. Duże wzrosty zanotowała niskokosztowa Transavia.


Średnie wypełnienie samolotów w obrębie całego koncernu wyniosło w styczniu 86,3 proc., co stanowiło wzrost o 0,3 pkt. proc. 

Linie Air France i HOP! zanotowały w styczniu wzrost o 2,6 proc. do 3,9 mln pasażerów, a KLM - wzrost o 8,7 proc. do 2,5 mln pasażerów. Niskokosztowa Transavia przewiozła 825 tys. osób, czyli o 12,6 proc. więcej niż rok temu. 


Linie sieciowe w obrębie koncernu przewiozły w styczniu 4,19 mln osób na połączeniach krótko- i średniodystansowych, co stanowiło wzrost o 5,5 proc. Z tras dalekodystansowych skorzystało 2,22 mln osób, o 3,8 proc. więcej niż rok temu. W tej drugiej grupie największym powodzeniem cieszyły się loty na kierunkach północnoamerykańskich (wzrost o 2,5 proc. do 540 tys. pasażerów) i azjatycko-pacyficznych (wzrost o 2,4 proc. do 527 tys.). Największy wzrost zanotowały trasy do Ameryki Łacińskiej (+ 12,2 proc).

Średnie wypełnienie samolotów Air France i HOP! wyniosło 85,8 proc. (wzrost o 0,7 pkt. proc.), KLM - 87,4 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.), a Transavii - 89,5 proc. (wzrost o 8,5 pkt. proc.). 


gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie