Wrocław: W styczniu wzrost o 10 proc.

7 lutego 2018 09:53
11 komentarzy
W pierwszym miesiącu br. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 201 tys. podróżnych. To ponad 10 proc. wzrost w porównaniu do stycznia 2017 roku.
Reklama
Statystyki Wrocław (WRO)
 
- Na szczególną uwagę zasługuje sukces międzynarodowych połączeń niskokosztowych. Tanie linie lotnicze obsłużyły w styczniu ponad 142 tys. pasażerów, czyli o blisko 27 proc. więcej niż przed rokiem. Wpłynęła na to rozwijająca się siatka połączeń, która przez ostatni rok powiększyła się między innymi o Agadir, Palermo, Neapol, Lizbonę, Reykjavik czy Lwów. Każdy z tych kierunków jest inny i właśnie ta różnorodność jest naszym atutem – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Styczeń przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń na południe Europy. Największym zainteresowaniem cieszyła się Teneryfa – samoloty na tej trasie były wypełnione średnio w 92,5 proc. Bardzo dobre wyniki zanotowały także Lizbona i Malaga, w przypadku których średnie wypełnienie wyniosło 88 proc.

- Zimą podróżni chętnie planują krótkie wyjazdy w atrakcyjne miejsca. Bogata oferta naszego portu doskonale im to ułatwia. Jesteśmy przekonani, że ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Przewoźnicy zaproponują nowe połączenia na południe, w tym Ateny, Bari, Porto czy Kutaisi – dodał Kuś.

Dużą popularnością cieszyły się również połączenia do Kijowa (92 proc.), z którego korzystają pracujący i studiujący Ukraińcy, a także pasażerowie podróżujący w celach biznesowych i turystycznych. Nie słabło także zainteresowanie kierunkami na Wyspy Brytyjskie. Na czele znajdują się Cork, Dublin, Doncaster, East Midlands ze średnim 89 proc.wypełnieniem.


W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało 20 proc. wzrost z łączną liczbą 28,7 tys. pasażerów. Wpływ na to miała duża liczba połączeń do największych portów przesiadkowych w Europie. Do najpopularniejszych należały Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także uruchomione przez SWISS w sezonie zimowym 2017 r. loty do Zurychu.

fot. Wroclaw Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8756c 2018-02-08 17:35   
gość_8756c - Profil gość_8756c
filipsta1 Zimą KTW według strony Wizz ma 3 loty w tygodniu do NYO, czwarty lot będzie od sezonu letniego. Według tej samej strony jutro jest więcej miejsc zajętych na połączenie z WRO niż z KTW. Loty WRO-NYO były 3 razy w tygodniu tylko w okresie Wielkanocy i Bożego Narodzenia.
filipsta1 2018-02-08 16:38   
filipsta1 - Profil filipsta1
8756c - Moja ciocia lata z Wro do Skavsta co ok. 2 miesiące. Ostatnio leciała kilka tygodni temu. Mówiła, że te samoloty nigdy nie latają pełne i jest mało ludzi. To po 1. Po drugie to tylko ocena 'na oko'. Polecam skontaktować się z pracownikami lotniska. Konkretne liczby są bardziej wiarygodne ;). 0fa93 - Z Katowic do Skavsta są loty 4x w tygodniu. Z WRO 2, a z tego co pamiętam to WRO kiedyś miało 3 loty w tygodniu do NYO.
wroord 2018-02-08 15:05   
wroord - Profil wroord
Kolejny dobry miesiac.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy