×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: W styczniu wzrost o 10 proc.


W pierwszym miesiącu br. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 201 tys. podróżnych. To ponad 10 proc. wzrost w porównaniu do stycznia 2017 roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
- Na szczególną uwagę zasługuje sukces międzynarodowych połączeń niskokosztowych. Tanie linie lotnicze obsłużyły w styczniu ponad 142 tys. pasażerów, czyli o blisko 27 proc. więcej niż przed rokiem. Wpłynęła na to rozwijająca się siatka połączeń, która przez ostatni rok powiększyła się między innymi o Agadir, Palermo, Neapol, Lizbonę, Reykjavik czy Lwów. Każdy z tych kierunków jest inny i właśnie ta różnorodność jest naszym atutem – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Styczeń przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń na południe Europy. Największym zainteresowaniem cieszyła się Teneryfa – samoloty na tej trasie były wypełnione średnio w 92,5 proc. Bardzo dobre wyniki zanotowały także Lizbona i Malaga, w przypadku których średnie wypełnienie wyniosło 88 proc.

- Zimą podróżni chętnie planują krótkie wyjazdy w atrakcyjne miejsca. Bogata oferta naszego portu doskonale im to ułatwia. Jesteśmy przekonani, że ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Przewoźnicy zaproponują nowe połączenia na południe, w tym Ateny, Bari, Porto czy Kutaisi – dodał Kuś.

Dużą popularnością cieszyły się również połączenia do Kijowa (92 proc.), z którego korzystają pracujący i studiujący Ukraińcy, a także pasażerowie podróżujący w celach biznesowych i turystycznych. Nie słabło także zainteresowanie kierunkami na Wyspy Brytyjskie. Na czele znajdują się Cork, Dublin, Doncaster, East Midlands ze średnim 89 proc.wypełnieniem.


W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało 20 proc. wzrost z łączną liczbą 28,7 tys. pasażerów. Wpływ na to miała duża liczba połączeń do największych portów przesiadkowych w Europie. Do najpopularniejszych należały Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także uruchomione przez SWISS w sezonie zimowym 2017 r. loty do Zurychu.

fot. Wroclaw Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie