Lufthansa wprowadza automatyczną odprawę

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
31 stycznia 2018 10:00
Pasażerowie Lufthansy otrzymają kartę pokładową automatycznie oraz bezpośrednio na swój smartfon na 23 godziny przed odlotem.
Reklama

Karta pokładowa na rejsy zarezerwowane do 24 godzin przed odlotem zostanie automatycznie wysłana do pasażera na 23 godziny przed startem podróży, bez konieczności ręcznej odprawy. Aby skorzystać z tej nowej usługi, klienci Lufthansy będą musieli jedynie zostawić swoje dane osobowe na koncie Miles & More lub Lufthansa iD. Usługa jest dostępna na wszystkich rejsach po Europie i w Niemczech.

Dzięki nowo wprowadzonym zmianom, będzie można także zmienić miejsce lub anulować odprawę, aktywować elektroniczne oznaczenie bagażu w domu lub pobrać elektroniczne wersje czasopism. Wszystkie usługi, z których pasażerowie mogli korzystać do tej pory, są teraz również dostępne w ramach zautomatyzowanej procedury odprawy.

Usługa ta jest oferowała na rejsy w obrębie strefy Schengen, a także na podróż autobusem lub pociągiem Lufthansa Express Rail and Bus. Automatyczna odprawa nie jest możliwa, gdy podróż obejmuje odcinki poza strefą Schengen – w takich przypadkach pasażerowie będą musieli odprawić się ręcznie. Każdy, kto nie będzie chciał korzystać z usługi, może dezaktywować opcję w dowolnym momencie na swoim profilu klienta. Pasażerowie bez profilu Lufthansa iD lub Miles & More mogą zarejestrować się w celu skorzystania z automatycznej odprawy poprzez link w potwierdzeniu rezerwacji. Usługa będzie wtedy ważna tylko dla tego konkretnego lotu.


Lufthansa iD jest systemem spersonalizowanych podróży. Po szybkim i prostym procesie rejestracji, podróżujący mogą zalogować się na laptopie, tablecie lub smartfonie za pomocą swojego adresu e-mail. Następnie mają oni możliwość zapisywania danych osobowych i preferencji m.in; preferowanego miejsca, posiłku czy lotniska w swoim profilu i ich zmiany w dowolnym momencie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama