Atak hakerski na stronę Antonowa

19 stycznia 2018 07:55
W środę (17.01) strona internetowa ukraińskiego producenta została zaatakowana przez hakerów - poinformowała firma w oficjalnym oświadczeniu.
Reklama
Hakerzy atakując serwery producenta, zamieścili na jego stronie "list otwarty" do rządu Ukrainy z krytycznymi słowami wobec premiera Wołodymyra Hrojsmana. W liście stwierdzono, że rząd ukraiński wraz z premierem nie tylko nie pomaga, ale za wszelką cenę utrudnia pracę narodowemu producentowi samolotów. Dzień później Antonov opublikował oświadczenie, w którym opublikowany list nazwał aktem złośliwości.

- To była zwykła prowokacja. Tak zwany list otwarty nie został napisany ani opublikowany przez nasz zarząd. Uważamy to za próbę pogorszenia reputacji firmy i całego naszego kraju - czytamy w oświadczeniu.


Nie jest to pierwszy przypadek, w którym Antonov padł ofiarą hakerów. W czerwcu ukraiński producent został dotknięty przez szkodliwe oprogramowanie zwane Petya. Zaatakowanych zostało wtedy wiele przedsiębiorstw na Ukrainie, w tym Bank Narodowy. Wirus rozprzestrzenił się na całym świecie, ale 80 proc. zainfekowanych komputerów znajdowało się na Ukrainie.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy