Albania chce mieć przewoźnika narodowego

30 listopada 2017 08:20
Albański premier Edi Rama zapowiedział, że w przyszłym roku ruszy państwowa linia Air Albania. Ma latać głównie do państw byłej Jugosławii. Udział w tworzeniu linii bierze Turkish Airlines.
Reklama
- Coming soon - napisał Edi Rama na Facebooku pod wizualizacją boeinga 737-400 w barwach Air Albania.

Mimo tego, na razie nie wiadomo, jakie i ile samolotów będzie miała linia. Wśród potencjalnych pierwszych kierunków lotów Rama wymienił Skopje, Podgoricę, Zagrzeb, Prisztinę i Sarajewo, a także niesprecyzowane miasta w Europie Zachodniej.


Nie wiadomo też, w jakim stopniu w proces tworzenia Air Albania zaangażowany jest turecki partner - czy dostarcza kapitał, wiedzę czy samoloty.

Albania nie ma własnej linii narodowej odkąd w 2011 r. zbankrutowała spółka Albania Airlines. Dwa lata później upadł największy przewoźnik prywatny, Belle Air. Od tego czasu w 2016 r. powstała prywatna, dynamicznie rosnąca linia Albawings. Mimo to liderami w obsłudze rynku albańskiego są przewoźnicy z Włoch - Blue Panorama, Alitalia i Ernest Airlines.

O Albanii pisaliśmy w Analizie Pasazer.com jako jednym z najciekawszych rynków europejskich o dużym potencjale. Uruchomienie lotów do Tirany planuje także LOT, choć na razie nie wiadomo, czy i kiedy to nastąpi.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy