Pegasus myśli o spółce-córce na Ukrainie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 listopada 2017 09:30
1 komentarz
Niskokosztowy turecki Pegasus Airlines rozmawiał z ukraińskim ministerstwem infrastruktury o uruchomieniu spółki-córki w tym kraju. Na razie nie zapadły jednak żadne decyzje.
Reklama

Zgodnie ze wstępnymi planami, ujawnionymi przez dyrektora sprzedaży i marketingu linii w rozmowie z "Forbesem", nowa linia należałaby w większości do ukraińskich inwestorów i korzystała z lokalnego certyfikatu operatora lotniczego. Nie wiadomo, gdzie miałaby bazę główną, ale zapewne byłoby to lotnisko Kijów-Żuliany.

Pegasus Airlines dostrzega ogromny potencjał w rozwoju ruchu niskokosztowego na Ukrainie, jednak nie zadecydował jeszcze o uruchomieniu spółki-córki w tym kraju. Turecki operator prowadzi podobne analizy także w innych krajach.

Linia z główną bazą na lotnisku Sabihy Gokcen w Stambule już w 2013 r. uruchomiła oddział Pegasus Asia w Kirgistanie, który w 2015 r. zmienił nazwę na Air Manus. Linia obecnie lata na pięć ukraińskich lotnisk: z Ankary do Kijowa-Żulian i Odessy oraz ze Stambułu-Sabiha Gokcen do Lwowa, Charkowa i Zaporoża.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_1ea0e 2017-11-16 18:11   
gość_1ea0e - Profil gość_1ea0e
Niestety do Polski latają tylko chartery linii Pegasus Airlines. A szkoda.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama