×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Wzrost ruchu o 19 proc. w październiku


Port lotniczy w Krakowie odprawił w październiku 529,5 tys. pasażerów - o 84 tys., czyli 19 proc., więcej niż rok temu.


Liczba pasażerów według miesięcy
W minionym miesiącu odnotowano łącznie 4,2 tys. startów i lądowań tj. o 14 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Ogłoszenie planów inwestycyjnych lotniska do roku 2036 r., otwarcie unikatowego na skalę europejską Centrum Edukacji Lotniczej oraz inauguracja zimowej siatki połączeń to najważniejsze wydarzenia minionego miesiąca na krakowskim lotnisku - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. - Znakomitym podsumowaniem sezonu letniego był październik. Po raz pierwszy w tym miesiącu została przekroczona granica 0,5 mln obsłużonych pasażerów. Wkrótce jako pierwszy port regionalny w Polsce spodziewamy się obsłużenia 5-milionowego pasażera w ciągu roku. Pokazuje to potencjał gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski.

Łącznie od 1 stycznia do 31 października 2017 r. krakowskie lotnisko obsłużyło 4,88 mln pasażerów (670 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.). Daje to wzrost na poziomie 16 proc. Po zakończeniu października do rezultatu liczby obsłużonych pasażerów w całym 2016 r. brakowało zaledwie 104 tys. pasażerów.gość_440a4 - Profil
gość_440a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie