American: MAX-y już w listopadzie

23 października 2017 08:50
Linie American Airlines wykonają pierwszy lot z pasażerami samolotem boeing 737 MAX 8 już 29 listopada br. na trasie z Miami do Nowego Jorku-LaGuardii. Będzie to drugi przewoźnik w Stanach korzystający z nowego wariantu samolotów.
Reklama
Jak wynika z danych w systemie OAG Schedules Analyser, już pierwszego dnia operacji MAX-ów American Airlines zamierzają mieć dwa takie samoloty, choć obydwa posłużą do obsługi tej samej trasy. Łącznie 29 listopada przewoźnik wykona trzy rejsy MAX-ami z Miami do Nowego Jorku i dwa w kierunku przeciwnym.

Przewoźnik zamierza w ciągu kolejnych tygodni stopniowo zwiększać liczbę lotów między tymi miastami obsługiwanych MAX-ami. Jednak na razie w systemie rezerwacyjnym nie pojawiły się żadne inne trasy obsługiwane przez boeingi 737 nowej generacji.

Obecnie użytkownikami MAX-ów są już linie Malindo Air, Lion Air, Southwest Airlines i Norwegian. Wkrótce rozpoczną się loty tych maszyn w barwach WestJeta, TUIFly, Oman Air, SilkAira, Icelandaira i Air Canada. Jeszcze w tym roku pierwsze dwa boeingi 737 MAX 8 miał odebrać LOT, ale na razie brakuje informacji o dokładnej dacie odbioru oraz terminie i trasach, na których samoloty zaczną wozić pasażerów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy