Airbusy A320 JetBlue z kabiną Airspace

29 września 2017 12:40
Zgodnie z umową ogłoszoną podczas targów APEX Expo, JetBlue zostanie pierwszą linią lotniczą, która wprowadzi kabiny Airspace do rodziny samolotów A320. Klienci linii będą mogli doświadczyć lotu w najnowszej kabinie na pokładach pod koniec 2020 roku.
Reklama
Długotrwałe partnerstwo pomiędzy firmami Airbus i JetBlue trwa od 1999 roku, kiedy przewoźnik rozpoczął działalność i przyjął dostawę pierwszego A320. Dwa lata później linie lotnicze złożyły zamówienie na 48 samolotów tego producenta. Obecnie linia posiada flotę 176 samolotów A320 i A321, oczekuje także na dostawę kolejnych 102 maszyn.

- Wnętrze Airspace jest pomyślane jako rodzaj połączenia elementów znanych i zarezerwowanych dotąd dla samolotów szerokadłubowych z zupełnie nowymi rozwiązaniami. Teraz będą one dostępne także w naszych najlepiej sprzedających się modelach z rodziny A320. To z pewnością zostanie docenione zarówno przez przewoźników jak i ich pasażerów - powiedział dr Kira Rao, zastępca dyrektora operacyjnego w Airbus Commercial Aircraft.

Szczególną cechą nowej kabiny Airspace w rodzinie A320 jest wyjątkowy efekt powitalny. Obejmuje on całą kabinę dzięki zastosowaniu centralnego pasa oświetleniowego, który jest widoczny nawet wtedy, gdy podczas wchodzenia na pokład otwarte są drzwi schowków. Kabina Airspace wyposażona jest w największe w branży górne półki na bagaż podręczny, których zewnętrzne ukształtowanie przyspiesza przyjmowanie pasażerów na pokład. Podróżni docenią zwiększoną szerokość kabiny, kojące oddziaływanie najnowszego, kolorowego oświetlenia LED, a także nowoczesne wzornictwo łazienek wyposażonych w nowe udogodnienia.


- Kabina Airspece jest doskonale dopasowana do naszej idei, która polega na tworzeniu komfortowych warunków podróży - tak, aby klienci czuli się jak we własnym salonie. Z wielkim podekscytowaniem czekamy na dalszą współpracę z Airbusem - skomentował Robin Hayes, dyrektor naczelny JetBlue.

fot. Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy