×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rezerwacje mobilne podbijają rynki rozwijające się


Choć w Stanach Zjednoczonych i Europie poziom wykorzystania internetu w branży lotniczej jest najwyższy na świecie, to pod względem wykorzystania technologii mobilnych przodują kraje rozwijające się - wynika z raportu "2017 Phocus Forward".


Jak wynika z przygotowanego przez Expedia Affiliate Network i Phocuswright raportu "2017 Phocus Forward: The Year Ahead in Digital Travel", rezerwacje mobilne rozwijają się przede wszystkim na tych rynkach, na których klienci nie są tak bardzo przyzwyczajeni do korzystania z komputerów stacjonarnych.

Autorzy raport przekonują, że w Europie i Stanach Zjednoczonych klienci używają wprawdzie urządzeń mobilnych do wyszukiwania informacji, ale są przyzwyczajeni do rezerwacji za pośrednictwem komputera stacjonarnego. W efekcie aż 90 proc. wszystkich podróży w Stanach jest sprzedawanych bez wykorzystania technologii mobilnych.

Natomiast w Chinach, gdzie klienci nie są tak bardzo przyzwyczajeni do wykorzystywania komputerów, rozwiązania mobilne mają już ponad 50 proc. udziału we wszystkich rezerwacjach dokonywanych przez internet. Dla porównania, w Stanach ten wskaźnik to tylko 21 proc. rezerwacji dokonywanych przez sieć, a w Wielkiej Brytanii - 25 proc.

Z raportu jednoznacznie wynika, że rezerwacji na urządzeniach mobilnych dokonują przede wszystkim młodzi pasażerowie. Przykładowo w Niemczech ponad jedna trzecia wszystkich osób używających smartfonów do rezerwacji podróży była w wieku 18-24 lat. Dla porównania, grupa wiekowa powyżej 45 lat stanowiła tylko 8 proc. w tej kategorii podróżnych.

Według autorów raportu w tym roku wartość usług podróży sprzedanych przez internet wzrośnie do 567 mld dolarów z 513 mld rok temu. Jako istotne trendy analitycy wyróżniają wzrost znaczenia technologii chatbotów oraz wykorzystanie wideo w procesie rezerwacji. Jednak obydwa te rozwiązania na razie mają minimalny udział w ogóle rezerwacji i są wykorzystywane głównie w obszarze obsługi klienta. 

Pełen raport jest dostępny onlinegość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie