×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Australia: Aresztowania w zawiązku z planowanym zamachem


W sobotę (29.07) na przedmieściach Sydney w Australii aresztowano cztery osoby podejrzane o działania miające na celu zorganizowanie i przeprowadzenie zamachu terrorystycznego na samolot pasażerski.


Australijska policja nie udziela szczegółowych informacji w związku z zatrzymaniami, których rezultatem jest zaostrzenie kontroli bezpieczeństwa na lotniskach w kraju. Premier Australii Malcolm Trumbull potwierdził przeprowadzenie operacji antyterrorystycznej zakrojonej na szeroką skalę.

Według lokalnych źródeł zatrzymani byli wcześniej znani miejscowej policji i zostali aresztowani, gdyż, jak się przypuszcza, planowali doprowadzić do katastrofy na pokładzie samolotu wykonującego lot międzynarodowy przy użyciu ładunku wybuchowego domowej roboty lub gazu, który miałby być wniesiony na pokład w bagażu podręcznym. 

Podejrzani zostali aresztowani na wczesnym etapie przygotowań do zamachu i na razie nie postawiono im konkretnych zarzutów z uwagi na fakt, iż śledztwo nadal jest w toku.
gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie