×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair Sun poleci dla TUI Poland


Nowa linia czarterowa Ryanair Sun obsłuży w przyszłym roku część rejsów dla biura podróży TUI Poland. Touroperator nie zamierza jednak zmniejszać skali współpracy z Enter Airem i Small Planet Airlines - informuje "Puls Biznesu".


Jak pisze "Puls Biznesu", Ryanair Sun rozpocznie loty prawdopodobnie od kwietnia 2018 r. Tak jak informowaliśmy wcześniej, trwa już postępowanie w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego zmierzające do wydania linii certyfikatu operatora lotniczego (AOC). Ryanair Sun w pierwszym sezonie letnim będzie dysponował flotą pięciu boeingów 737-800 ze 189 miejscami dla pasażerów - dokładnie takimi samymi, jakimi lata jego spółka-matka, Ryanair.

Na razie nie wiadomo, skąd dokładnie będą latały samoloty Ryanaira Sun. Niemal na pewno głównymi lotniskami dla spółki będą Warszawa oraz Katowice, czyli dwa najważniejsze w Polsce lotniska czarterowe. 

TUI Poland to na razie jedyny potwierdzony klient Ryanaira Sun. Jak wynika z naszych informacji, potwierdzonych przez "Puls Biznesu", linia stara się sprzedawać touroperatorom całe samoloty, czyli 189 miejsc, a nie tylko bloki foteli. Taki sposób obniża koszty i pozwala zwiększyć efektywność operacyjną. 


Biuro TUI zapewnia jednak, że ponieważ liczba Polaków latających na wakacje rośnie, to nie zamierza zmniejszać skali współpracy ze Small Planet Airlines ani Enter Airem. 

fot. Dominik Sipinskigość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie