×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EBI sfinansuje wymianę floty KLM-u i Iberii


KLM Cityhopper i Air Nostrum, regionalne oddziały odpowiednio holenderskiej linii KLM i hiszpańskiej Iberii, otrzymały kredyt od Europejskiego Banku Inwestycyjnego na wymianę floty.Kredyt o wartości 546 mln euro to element wartego łącznie miliard euro programu finansowania odnowy flot regionalnych linii lotniczych w Europie. Organizacją koordynującą współpracę między EBI a przewoźnikami jest Europejskie Stowarzyszenie Regionalnych Linii Lotniczych (ERA).

Simon McNamara, dyrektor generalny ERA, podkreślił, że dzięki finansowaniu przewoźnicy będą mogli wymienić samoloty na tańsze, nowsze i bardziej ekologiczne. Skorzystają na tym nie tylko te firmy, ale także pasażerowie, europejska gospodarka i środowisko. McNamara dodał, że liczy, iż pierwszy kredyt w ramach programu zachęci kolejne linie do rozpoczęcia modernizacji flot.

KLM Cityhopper jest obecnie w trakcie wymiany starych fokkerów 70 na embraery 175 i 190. Natomiast Air Nostrum, funkcjonująca pod marką Iberia Regional, zastępuje starsze bombardiery CRJ200 i CRJ900 nowszymi wariantami CRJ1000.gość_adf7c - Profil
gość_adf7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie