Wizz Air: Nie będzie Wi-Fi ani współpracy z LOT-em

13 lipca 2017 08:20
4 komentarze
Wizz Air nie zamierza współpracować z innymi liniami, więc w grę nie wchodzi też porozumienie z LOT-em - powiedział członek zarządu linii Johan Eidhagen. Dodał też, że linia na razie nie zamontuje w swoich samolotach Wi-Fi.
Reklama
- Wierzymy w naszą markę i wierzymy, że musimy ją chronić. Chcemy mieć kontrolę nad całym procesem podróży, dlatego sami sprzedajemy bilety i sami dbamy o klientów na lotnisku. Nie czujemy potrzeby, by współpracować z innymi przewoźnikami lub podpisać umowy interline, bo to obniżyłoby nasze własne wyniki - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Johan Eidhagen, członek zarządu Wizz Aira ds. marketingu.

Johan Eidhagen w wyłącznej rozmowie przed konferencją prasową przewoźnika w Warszawie podkreślił, że dla Wizz Aira współpraca z innymi liniami oznaczałaby duże ryzyko. Równocześnie zauważył, że pasażerowie sami chętnie przesiadają się w bazach Wizz Aira na inne loty, nawet jeśli bilety kupili w ramach innej rezerwacji.

Tym samym Wizz Air nie zamierza iść w ślady Ryanaira, który już teraz sprzedaje poprzez własną stronę bilety na loty transatlantyckie linii Air Europa. Irlandzki low-cost zamierza zacieśnić współpracę z tą hiszpańską linią oraz podpisać podobne umowy z Aer Lingusem i Norwegianem.

Wizz Air mógłby m.in. dowozić pasażerów na nowe transatlantyckie połączenia LOT-u z Budapesztu. Jednak Eidhagen zdecydowanie wyklucza taką możliwość. Również LOT-owi nie zależy na współpracy z niskokosztową linią.

Eidhagen dodał też, że Wizz Air na razie nie planuje instalacji w swoich samolotach anten Wi-Fi.

- Mam doświadczenie w branży telekomunikacyjnej, więc rozumiem potęgę internetu i tego, co może zmienić w doświadczeniu na pokładzie. Ale ceny muszą być odpowiednie i jakość dla klientów musi być odpowiednia. A teraz ceny tej usługi są względnie wysokie, a oczekiwania klientów przekraczają to, co technologia jest w stanie zapewnić. Więc dla nas nie jest to dobry moment - podkreślił Eidhagen.

Wkrótce opublikujemy pełną treść wywiadu z Johanem Eidhagenem z Wizz Aira.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pawwoj 2017-07-13 12:25   
pawwoj - Profil pawwoj
Oj chyba autor nie przeczytał tekstu przed wysłaniem bo ostatni paragraf się nieco poprzestawiał;)

Co do meritum to wcale mnie to nie dziwi - internet to poza pojedynczymi trasami typu DWC, KEF, TSE zbędna sprawa biorąc pod uwagę długość lotu (troche spokoju sie przyda)
krzysiekl 2017-07-13 12:22   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Blazej UK, nie przesadzajmy. To akurat nie jest nic odkrywczego, że linia LCC nie chce współpracować. Gorzej jeśli linie tradycyjne latające do Budapesztu (zwłaszcza te z SA) odmówiłyby "dowożenia" pasażerów, co z resztą byłoby dziwne bo kilka z nich nie ma lotów transatlantyckich więc to nie jest dla nich konkurencja.
Blazej UK 2017-07-13 09:09   
Blazej UK - Profil Blazej UK
No i ma lot swój budapeszt i to gdzie nas maja Węgrzy to pierwsze a po drugie
Co znaczy słowo "uważnternetu". Chyba jakiś błąd w tekście.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy