×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Nie będzie Wi-Fi ani współpracy z LOT-em


Wizz Air nie zamierza współpracować z innymi liniami, więc w grę nie wchodzi też porozumienie z LOT-em - powiedział członek zarządu linii Johan Eidhagen. Dodał też, że linia na razie nie zamontuje w swoich samolotach Wi-Fi.- Wierzymy w naszą markę i wierzymy, że musimy ją chronić. Chcemy mieć kontrolę nad całym procesem podróży, dlatego sami sprzedajemy bilety i sami dbamy o klientów na lotnisku. Nie czujemy potrzeby, by współpracować z innymi przewoźnikami lub podpisać umowy interline, bo to obniżyłoby nasze własne wyniki - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Johan Eidhagen, członek zarządu Wizz Aira ds. marketingu.

Johan Eidhagen w wyłącznej rozmowie przed konferencją prasową przewoźnika w Warszawie podkreślił, że dla Wizz Aira współpraca z innymi liniami oznaczałaby duże ryzyko. Równocześnie zauważył, że pasażerowie sami chętnie przesiadają się w bazach Wizz Aira na inne loty, nawet jeśli bilety kupili w ramach innej rezerwacji. 

Tym samym Wizz Air nie zamierza iść w ślady Ryanaira, który już teraz sprzedaje poprzez własną stronę bilety na loty transatlantyckie linii Air Europa. Irlandzki low-cost zamierza zacieśnić współpracę z tą hiszpańską linią oraz podpisać podobne umowy z Aer Lingusem i Norwegianem. 

Wizz Air mógłby m.in. dowozić pasażerów na nowe transatlantyckie połączenia LOT-u z Budapesztu. Jednak Eidhagen zdecydowanie wyklucza taką możliwość. Również LOT-owi nie zależy na współpracy z niskokosztową linią.

Eidhagen dodał też, że Wizz Air na razie nie planuje instalacji w swoich samolotach anten Wi-Fi. 

- Mam doświadczenie w branży telekomunikacyjnej, więc rozumiem potęgę internetu i tego, co może zmienić w doświadczeniu na pokładzie. Ale ceny muszą być odpowiednie i jakość dla klientów musi być odpowiednia. A teraz ceny tej usługi są względnie wysokie, a oczekiwania klientów przekraczają to, co technologia jest w stanie zapewnić. Więc dla nas nie jest to dobry moment - podkreślił Eidhagen.

Wkrótce opublikujemy pełną treść wywiadu z Johanem Eidhagenem z Wizz Aira.gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie