Milczarski: Chcemy być przewoźnikiem Europy Środkowej

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 lipca 2017 09:00
26 komentarzy
Chcemy być ulubioną linią lotniczą Europy Środkowo-Wschodniej - zapowiedział Rafał Milczarski, prezes linii, podczas konferencji prasowej w Budapeszcie. To może oznaczać kolejne rejsy spoza Polski.
Reklama

Podczas konferencji prasowej w Budapeszcie z okazji ogłoszenia połączeń z tego miasta do Chicago i Nowego Jorku Rafał Milczarski, prezes LOT-u, zasugerował, że to nie koniec rozwoju linii.

- Chcemy być ulubioną linią lotniczą Europy Środkowo-Wschodniej. Ten region cierpi z powodu niedostatecznej liczby połączeń. Jeśli faktycznie uda nam się zostać linią pierwszego wyboru w tym regionie, to na pewno będzie się to wiązało z kolejnymi ogłoszeniami - powiedział Rafał Milczarski.

Prezes LOT-u nie zdradził, czy rozważa uruchomienie lotów w kierunku innym niż do Polski z kolejnych lotnisk w regionie po Tallinnie (skąd pod kodem polskiego przewoźnika lata lokalna Nordica) i Budapesztu. Milczarski, dopytywany przez redaktora Pasazer.com, zdefiniował Europę Środkową jako obszar obejmujący także kraje bałtyckie i bałkańskie.


W tej chwili bazowego przewoźnika oferującego loty dalekodystansowe nie ma Bukareszt ani Sofia, a z Pragi Czech Airlines latają jedynie we współpracy z Korean Air do Seulu.

LOT nie zamierza na razie uruchamiać połączeń dowozowych do Budapesztu i budować tam drugiego hubu. Jednak jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, niewykluczone, że przewoźnik będzie szukał możliwości współpracy z liniami członkowskimi Star Alliance w tym zakresie. Taka współpraca mogłaby polegać na dowożeniu pasażerów do Budapesztu np. przez greckie Aegean Airlines, słoweńskie Adria Airways czy Croatia Airlines. Żadna z tych linii nie ma własnych połączeń dalekodystansowych.

Milczarski równocześnie podkreślił, że LOT cały czas prowadzi proces oceny swoich planów i siatki połączeń. Zaznaczył, że w przypadku słabych wyników lub wystąpienia innych czynników, przewoźnik nie zawaha się zawiesić trasy. Milczarski przyznał, że ze względów bezpieczeństwa odłożone zostało przywrócenie trasy do Bejrutu, pierwotnie planowanej na ten rok. Loty do Teheranu z kolei zostały odroczone ze względów ekonomicznych i mniejszego niż spodziewany popytu na tę trasę.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c9982 2017-07-29 17:26   
gość_c9982 - Profil gość_c9982
LF dla WAW-LAX do końca czerwca 8438+9100 pax na 98 lotów czyli 179/252 na lot czyli ok. 71%
gość_21c87 2017-07-11 16:47   
gość_21c87 - Profil gość_21c87
do gość_9b63f ! No niestety ale odlatują z Pragi! Ja w KRK widze samych turystów autokarami na czeskich tablicach w tym sporo Chińczyków i Koreańczyków! Jak rozmawiałem z nimi to w KRK są 1 góra 2 dni po czym wracają do Czech i lecą do siebie. Więc gdzie Ty widzisz ten potencjał ???
gm1975 2017-07-10 13:48   
gm1975 - Profil gm1975
Rejs w wczoraj, w niedziele rano FRA-WAW. WC nieczynne bo zapomnieli zatankować wodę.
ja LOT chce ogarnąć Europe jak z kiblami w E175 sobie nie radzi?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama