×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


140 airbusów trafi do Chin


Firma China Aviation Supplies Holding Company (CAS) podpisała umowę określającą ogólne warunki nabycia 140 samolotów Airbusów. Umowa obejmuje 100 samolotów z rodziny A320 i 40 z rodziny A350 XWB.Umowę podpisali w Berlinie dyrektor generalny firmy Airbus Tom Enders oraz wiceprezes CAS Sun Bo w obecności prezydenta Chin Xi Jinpinga oraz kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

W związku z prognozowanym wzrostem ruchu o 4,4 proc. rocznie światowa flota samolotów pasażerskich liczących ponad 100 miejsc ma zwiększyć się ponad dwukrotnie do ponad 40 000 maszyn w ciągu następnych 20 lat. Wschodzące rynki, takie jak China, pozostają motorem wzrostu, a najnowsza globalna prognoza rynkowa firmy Airbus - Global Market Forecast 2017-2036 - przewiduje, że ich krajowy rynek stanie się największy na świecie.

Pod koniec maja flota airbusów eksploatowanych przez chińskich operatorów liczyła łącznie około 1400 maszyn, z czego niemal 1230 stanowiły samoloty z rodziny A320. A350 XWB również zdobył uznanie kilku chińskich klientów. Niedościgniona wydajność operacyjna i komfortowa kabina A350 XWB zapewnią chińskim liniom lotniczym przewagę konkurencyjną, pomagając przyciągnąć więcej pasażerów na trasach międzynarodowych.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie