×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways będzie latać do Pragi i Sohar


Qatar Airways kontynuuje rozwój swojej siatki połączeń pomimo blokady przestrzeni powietrznej nałożonej przez kraje ościenne.   

Przewoźnik z Dohy przyspiesza uruchomienie dwóch nowych połączeń: do Pragi w Czechach oraz do Sohar, miasta położonego w północnym Omanie. Qatar Airways zacznie wykonywać rozkładowe loty do stolicy Czech od 21 sierpnia, natomiast do Sohar od 8 sierpnia. Obydwa połączenia będą obsługiwane airbusami A320, które zabierają na pokład 144 osoby, w tym 12 w klasie biznes.

Katarska narodowa linia lotnicza rozpoczęła loty do Nicei we Francji 4 lipca i od 17 lipca poleci do Skopje w Macedonii.

Qatar Airways zapowiedziało również, iż już wkrótce ogłosi kolejne nowe trasy. Zgodnie z planem linia lotnicza planuje dodać aż 25 nowych kierunków do końca 2018 r. Będą to m.in. Canberra, Chiang Mai, Rio de Janeiro, San Francisco oraz Santiago de Chile. 

Strategia ekspansji może być odebrana przez kraje sąsiadujące z Katarem jako mechanizm obronny na nałożone sankcje. Ministrowie spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Bahrajnu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich po spotkaniu w Kairze, które odbyło się 5 lipca, zdecydowali się na kontynuowanie blokady lotniczej wobec Qatar Airways. Przestrzenie powietrzne tych państw, z wyjątkiem Bahrajnu, pozostają całkowicie zamknięte dla maszyn zarejestrowanych w Katarze.


gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie