Zmiany w regulaminie parkowania w Poznaniu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 czerwca 2017 15:05
3 komentarze
W związku z dynamicznym rozwojem ruchu pasażerskiego na lotnisku Poznań-Ławica oraz z faktem, iż lotnisko to jeden z głównych węzłów komunikacyjnych w Wielkopolsce, Port Lotniczy wprowadza zmiany w Regulaminie Korzystania ze Strefy Krótkiego Postoju „Kiss&Fly” na terenie strefy parkingowej.
Reklama

Zmiany spowodowane są coraz większym ruchem pojazdów w Układzie Komunikacyjnym Portu Lotniczego. W związku z tym działanie to jest konieczne ze względu na polepszenie płynności i szybkości przejazdu pojazdów. Polepszy się także przepustowość układu komunikacyjnego. Nowy regulamin i cennik parkowania obejmują modyfikacje, których celem jest wyeliminowanie problemów komunikacyjnych (jak np. powstających korków) oraz poprawa bezpieczeństwa.

Najważniejszą zmianą, która wchodzi w życie od 1 lipca 2017 roku to zmniejszenie czasu darmowego pobytu w Strefie Krótkiego Postoju „Kiss&Fly” z 15 do 10 minut. Podstawowym założeniem Układu Komunikacyjnego jest jego drożność. Z naszych obserwacji wynika, iż najczęstszym problemem powodującym zatory w układzie komunikacyjnym jest pozostawianie aut w jego obrębie, co może, w przypadku przekroczenia czasu gwarantującego darmowy postój, powodować naliczenie dodatkowych opłat przy opuszczaniu strefy. Finalnie to właśnie proces jej naliczania może tworzyć zator. Ponadto nasze analizy pokazują, iż korzystniej dla klientów oraz dla samego układu komunikacyjnego jest pozostawianie pojazdów na wydzielonych parkingach. Koncepcja Portu Lotniczego zakłada udrożnienie przejazdu. W przypadku przedłużających się pożegnań sugerujemy zostawienie auta na jednym z parkingów znajdujących się wewnątrz Układu Komunikacyjnego, gdzie postój jest tańszy, co wpłynie bezpośrednio na wzrost bezpieczeństwa w samym układzie komunikacyjnym.

Zgodnie z regulaminem od 1 lipca 2017 roku przekroczenie limitu czasowego w Strefie Kiss&Fly będzie skutkowało naliczeniem opłaty w wysokości 20 zł. Warto wskazać, iż koszt pozostawienia pojazdu na parkingu P3 przy samym budynku lotniska wynosi 6 zł za każde pół godziny. Pozostawienie auta na parkingu daje komfort w postaci bezpieczeństwa i wygody, a dodatkowo polepsza organizację w Układzie Komunikacyjnym.

Powyższe zmiany są opisane i dostępne tutaj.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5e640 2017-07-02 00:02   
gość_5e640 - Profil gość_5e640
Szkoda tylko, ze nikt nie bierze pod uwagę faktu, ze zaraz za wyjazdem sa światła i w porze dużego ruchu częsta jest sytuacja, gdy stoi kolejka do bramek, bo kawałek do świateł jest juz zablokowany. Dlaczego parkujący ma płacić za stanie w kolejce, skoro z parkowania w tym czasie nie korzysta? Ale to niestety od początku jest poznański pomysł na wyłudzanie kasy - najpierw automaty do opłaty ustawiono tylko przy samym wyjeździe, aby płacący blokowali przejazd, w końcu postawili jeden automat przy wyjściu z terminala, ale znalazł się nowy pomysł na dojenie owieczek...
adam7691 2017-06-30 17:52   
adam7691 - Profil adam7691
nie da się zarobić na lataniu, to zarobimy na parkowaniu,

> może jeszcze market Lidl albo Biedronka...
gość_6e412 2017-06-30 16:04   
gość_6e412 - Profil gość_6e412
Żenada, jak w 10 minut odebrać kogoś z bagażem a potem tradycyjne kolejki do wyjazdu. Kompletny brak wyobraźni władz lotniska. Nie wspominając o najgorszej stronie internetowej ze wszystkich lotnisk w Polsce. Czas chyba na dobra zmianę
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama