×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zmiany w regulaminie parkowania w Poznaniu


W związku z dynamicznym rozwojem ruchu pasażerskiego na lotnisku Poznań-Ławica oraz z faktem, iż lotnisko to jeden z głównych węzłów komunikacyjnych w Wielkopolsce, Port Lotniczy wprowadza zmiany w Regulaminie Korzystania ze Strefy Krótkiego Postoju „Kiss&Fly” na terenie strefy parkingowej.


Zmiany spowodowane są coraz większym ruchem pojazdów w Układzie Komunikacyjnym Portu Lotniczego. W związku z tym działanie to jest konieczne ze względu na polepszenie płynności i szybkości przejazdu pojazdów. Polepszy się także przepustowość układu komunikacyjnego. Nowy regulamin i cennik parkowania obejmują modyfikacje, których celem jest wyeliminowanie problemów komunikacyjnych (jak np. powstających korków) oraz poprawa bezpieczeństwa.

Najważniejszą zmianą, która wchodzi w życie od 1 lipca 2017 roku to zmniejszenie czasu darmowego pobytu w Strefie Krótkiego Postoju „Kiss&Fly” z 15 do 10 minut. Podstawowym założeniem Układu Komunikacyjnego jest jego drożność. Z naszych obserwacji wynika, iż najczęstszym problemem powodującym zatory w układzie komunikacyjnym jest pozostawianie aut w jego obrębie, co może, w przypadku przekroczenia czasu gwarantującego darmowy postój, powodować naliczenie dodatkowych opłat przy opuszczaniu strefy. Finalnie to właśnie proces jej naliczania może tworzyć zator. Ponadto nasze analizy pokazują, iż korzystniej dla klientów oraz dla samego układu komunikacyjnego jest pozostawianie pojazdów na wydzielonych parkingach. Koncepcja Portu Lotniczego zakłada udrożnienie przejazdu. W przypadku przedłużających się pożegnań sugerujemy zostawienie auta na jednym z parkingów znajdujących się wewnątrz Układu Komunikacyjnego, gdzie postój jest tańszy, co wpłynie bezpośrednio na wzrost bezpieczeństwa w samym układzie komunikacyjnym.

Zgodnie z regulaminem od 1 lipca 2017 roku przekroczenie limitu czasowego w Strefie Kiss&Fly będzie skutkowało naliczeniem opłaty w wysokości 20 zł. Warto wskazać, iż koszt pozostawienia pojazdu na parkingu P3 przy samym budynku lotniska wynosi 6 zł za każde pół godziny. Pozostawienie auta na parkingu daje komfort w postaci bezpieczeństwa i wygody, a dodatkowo polepsza organizację w Układzie Komunikacyjnym.

Powyższe zmiany są opisane i dostępne tutaj.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie