×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


40-lecie lotniska cywilnego w Babimoście


Dziś (23.06) mija 40 lat od przylotu pierwszego cywilnego samolotu na Lotnisko Zielona Góra-Babimost. Tego dnia, w 1977 r., odbył się inauguracyjny rejs z Warszawy do Zielonej Góry samolotem jak 40 w barwach PLL LOT.


Samo lotnisko istnieje już 60 lat. Historycznie stacjonował tam 45. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego.

Jubileusz Lotniska Zielona Góra–Babimost, którym zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", odbędzie się w sobotę, 24 czerwca, wraz ze świętem Województwa Lubuskiego. 

Tego dnia zarówno na mieszkańców jak i turystów, którzy odwiedzą Zieloną Górę czeka moc atrakcji. Na zielonogórskim deptaku czekać będzie loteria fantowa i odlotowa fotobudka. Organizatorzy pokażą także archiwalne zdjęcia i będą częstować lotniskowymi łakociami.

Niespodziankę przygotował też narodowy przewoźnik. W sobotę z Lotniska Chopina w Warszawie w trasę do Zielonej Góry wyruszy dodatkowy samolot.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie