40-lecie lotniska cywilnego w Babimoście

23 czerwca 2017 15:20
1 komentarz
Dziś (23.06) mija 40 lat od przylotu pierwszego cywilnego samolotu na Lotnisko Zielona Góra-Babimost. Tego dnia, w 1977 r., odbył się inauguracyjny rejs z Warszawy do Zielonej Góry samolotem jak 40 w barwach PLL LOT.
Reklama
Samo lotnisko istnieje już 60 lat. Historycznie stacjonował tam 45. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego.

Jubileusz Lotniska Zielona Góra–Babimost, którym zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", odbędzie się w sobotę, 24 czerwca, wraz ze świętem Województwa Lubuskiego.

Tego dnia zarówno na mieszkańców jak i turystów, którzy odwiedzą Zieloną Górę czeka moc atrakcji. Na zielonogórskim deptaku czekać będzie loteria fantowa i odlotowa fotobudka. Organizatorzy pokażą także archiwalne zdjęcia i będą częstować lotniskowymi łakociami.

Niespodziankę przygotował też narodowy przewoźnik. W sobotę z Lotniska Chopina w Warszawie w trasę do Zielonej Góry wyruszy dodatkowy samolot.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2017-06-23 20:06   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
,,Regionalne lotnisko - globalne możliwości'' ..... znakomite położenie lotniska powoduje że Babimost jest konkurencyjny w stosunku do innych portów regionalnych .......symbol innowacyjności i dynamiki rozwoju województwa lubuskiego ? Jeśli tak jest jak na stronie lotniska to dlaczego lotnisko jest tak marne?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy