Monarch skorzysta z prawa opcji na B737 MAX

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
21 czerwca 2017 07:30
Monarch Airlines ogłosiły podczas trwających targów Paris Air Show, że skorzystają z prawa opcji na 15 boeingów 737 MAX 8.
Reklama

Brytyjska linia niskokosztowa, która koncentruje się głównie na lotach pomiędzy Wyspami Brytyjskimi a krajami śródziemnomorskimi, tym samym kupi docelowo 45 boeingów 737 MAX 8 - przewoźnik już trzy lata wcześniej podpisał bowiem umowę na zakup 30 samolotów amerykańskiego producenta z opcją na kolejnych 15 sztuk. Podpisane w Paryżu zamówienie zgodnie z aktualnymi cenami katalogowymi ma wartość 1,7 mld dolarów.

Pierwszy nowy Boeing 737 MAX 8 powinien zostać odebrany przez brytyjskiego przewoźnika w przyszłym roku, ostatni - cztery lata później. Nowe maszyny zastąpią dotychczasową flotę, składającą się z dziewięciu airbusów A320 i 25 airbusów A321.

Monarch ogłosił też podpisanie z Boeingiem umowy joint-venture w zakresie serwisu samolotów dla innych linii. Tym samym Monarch Aircraft Engineering ma się stać jednym z wiodących centrów utrzymania technicznego rodziny MAX w Europie, korzystającym zarówno z własnego bogatego doświadczenia, jak i wsparcia samego producenta.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama