ATR sprzedał 13 samolotów do Chin

20 czerwca 2017 12:50
ATR podpisał w trakcie trwających targów Paris Air Show umowy na sprzedaż trzech samolotów 42-600 dla chińskich linii Xuzhou Huntong oraz 10 takich samych maszyn dla Tianju Investment Group.
Reklama
Państwowe linie Xuzhou Huntong wykorzystają trzy ATR-y 42-600 z 30 miejscami do rozwoju regionalnych połączeń cargo i pasażerskich z miasta Xuzhou, położonego w prowincji Jiangsu na północ od Szanghaju. Rozwój lokalnej oferty lotniczej jest jednym z priorytetów regionalnego rządu i linia może liczyć na wsparcie publiczne.

Z kolei Tianju Investment Group to konglomerat z siedzibą w prowincji Sinciang, znajdującej się na północno-zachodnim skraju Chin. Koncern planuje założyć linię lotniczą pod marką Tianju Airlines i to ona będzie wykorzystywała 10 zamówionych ATR-ów 42-600. Zamawiający liczy, że ruch lotniczy w Sinciangu będzie rósł m.in. dzięki inicjatywie Nowego Jedwabnego Szlaku.

Producent podkreślił, że obecnie tylko 2,3 proc. wszystkich ok. 3 tys. samolotów zarejestrowanych w Chinach to maszyny regionalne. To oznacza, że choć oferta na głównych trasach jest duża i wciąż rośnie, istnieje duża luka rynkowa na trasach lokalnych między niewielkimi miastami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy