×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT rozważa loty do Grodna na Białorusi


Polskie Linie Lotnicze LOT rozważają uruchomienie połączenia lotniczego z Warszawy do Grodna na Białorusi - wynika z informacji, które uzyskał Pasazer.com.


Na to, by Polskie Linie Lotnicze LOT mogły latać do Grodna zezwala Umowa między Białorusią a Polską o cywilnej komunikacji lotniczej z 1993 roku. Jak ustalił Pasazer.com, polski przewoźnik poważnie rozważa uruchomienie połączenia i choć decyzja o inauguracji tej trasy nie jest przesądzona, to wydaje się prawdopodobna.

Białoruś staje się coraz bardziej atrakcyjna turystycznie dla Polaków od lata ubiegłego roku, kiedy nastąpiła liberalizacja przepisów wizowych. Na podstawie rozporządzenia prezydenta Białorusi z sierpnia 2016 r. Polacy, po spełnieniu odpowiednich wymogów, mogą skorzystać z bezwizowego wjazdu na terytorium Białorusi na obszar wokół Kanału Augustowskiego do Grodno oraz gmin w Sopoćkiniach; Hoży; Kopciówce; Podłabieniach i  Odelsku. Ruch ten odbywa się przez przejścia graniczne Lesnaja (Rudawka) - turystyczne/wodne, Bruzgi (Kuźnica Białostocka) - samochodowe. Władze Polski chcą, by wraz z uruchomieniem lotów do Grodna, programem został objęty port lotniczy w Grodnie. 

Na Białorusi mieszka dużo osób polskiego pochodzenia. Według ostatniego spisu powszechnego przeprowadzonego przez władze tego kraju, polskie pochodzenie zadeklarowało 295 tys. osób. Nieoficjalnie szacuje się, że Polaków na Białorusi jest od 500 tys. do 1,2 mln. Największym skupiskiem Polaków jest obwód grodzieński. 

fot. Piotr Bożyk


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie