×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niepewna przyszłość PIA


Rząd Pakistanu rozważa, jak uratować narodowe linie lotnicze PIA - Pakistan International Airlines.


Sytuacja przewoźnika jest na tyle poważna, że w tym tygodniu przyglądała się jej specjalnie powołana senacka komisja. Doradca premiera Pakistanu do spraw lotnictwa, Sardar Mehtab Abbasi, powiedział, że rozważane są trzy opcje: kontynuowanie operacji pomimo strat, ogłoszenie bankructwa przewoźnika lub rozpoczęcie restrukturyzacji.

Szef komisji, Mushahidullah Khan, powiedział że wolałby, aby linie lotnicze podjęły plan naprawczy, niż żeby zostały zamknięte i dodał, że "paru dobrych menedżerów na czele spółki mogłoby przywrócić PIA dawny blask". Mniej optymistyczny jest Abbasi, który stwierdził że PIA nie przyciąga już zdolnych osób. 

W ramach rekomendacji komisja senacka wezwała radę nadzorczą PIA do dymisji oraz skrytykowała prezesa PIA, Nayyara Hayata, za nienależyte ukaranie dwóch pilotów, którzy byli ostatnimi czasy zamieszani w skandale. W jednym przypadku pilot udał się na dwugodzinny sen do klasy biznes, w drugim pilot zaprosił do kokpitu pasażerkę na czas lotu. 

Linie lotnicze PIA od lat zmagają się z zarzutami złego zarządzania oraz korupcji. Na początku tego roku rząd Pakistanu zmuszony był ratować przewoźnika sumą 1,5 mld dolarów potrzebną na spłatę wierzycieli. Obecnie długi PIA wynoszą prawie 2,9 mld dolarów. 


fot. Eric Salard (Flickr/CC)


gość_b5017 - Profil
gość_b5017
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie