Niepewna przyszłość PIA

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
24 maja 2017 17:00
1 komentarz
Rząd Pakistanu rozważa, jak uratować narodowe linie lotnicze PIA - Pakistan International Airlines.
Reklama

Sytuacja przewoźnika jest na tyle poważna, że w tym tygodniu przyglądała się jej specjalnie powołana senacka komisja. Doradca premiera Pakistanu do spraw lotnictwa, Sardar Mehtab Abbasi, powiedział, że rozważane są trzy opcje: kontynuowanie operacji pomimo strat, ogłoszenie bankructwa przewoźnika lub rozpoczęcie restrukturyzacji.

Szef komisji, Mushahidullah Khan, powiedział że wolałby, aby linie lotnicze podjęły plan naprawczy, niż żeby zostały zamknięte i dodał, że "paru dobrych menedżerów na czele spółki mogłoby przywrócić PIA dawny blask". Mniej optymistyczny jest Abbasi, który stwierdził że PIA nie przyciąga już zdolnych osób.

W ramach rekomendacji komisja senacka wezwała radę nadzorczą PIA do dymisji oraz skrytykowała prezesa PIA, Nayyara Hayata, za nienależyte ukaranie dwóch pilotów, którzy byli ostatnimi czasy zamieszani w skandale. W jednym przypadku pilot udał się na dwugodzinny sen do klasy biznes, w drugim pilot zaprosił do kokpitu pasażerkę na czas lotu.

Linie lotnicze PIA od lat zmagają się z zarzutami złego zarządzania oraz korupcji. Na początku tego roku rząd Pakistanu zmuszony był ratować przewoźnika sumą 1,5 mld dolarów potrzebną na spłatę wierzycieli. Obecnie długi PIA wynoszą prawie 2,9 mld dolarów.


fot. Eric Salard (Flickr/CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_333ff 2017-05-25 11:18   
gość_333ff - Profil gość_333ff
Hahahaha... niektorzy mysleli, ze strata LOT-u byla duza dwa lata temu. Pia ma flote 36 samolotow a ktos chce zgadnac ile maja zatrudnionych??? Anybody?? Lol... 15 tys osob.. hahahahhaha... LOT - niby bankrut przy flocie 43 ma zatrudnionych kolo 2 tys osob jesli sie nie myle?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama