AirAsia China zainteresowana samolotami COMAC C919

23 maja 2017 14:50
Nowo powstały oddział grupy AirAsia, AirAsia China, jest zainteresowany zamówieniem chińskich samolotów COMAC C919.
Reklama
AirAsia China, zgodnie z wymogami chińskiego prawa, jest spółką joint-venture, w której 50 proc. kapitału pochodzi z Państwa Środka. Partnerami Air Asia Group będą Everbright Group, instytucja finansowa wspierana przez chiński rząd, oraz agencja promocyjna prowincji Henan, w której leży Zhengzhou, miasto które będzie głównym hubem linii AirAsia China.

Jak zapewniają władze nowo powstającej linii lotniczej, przewoźnik będzie się starał w jeszcze większym stopniu zwiększyć partnerstwo z chińskimi instytucjami.

- Współpracujemy blisko z Huawei, tak aby stworzyć cyfrową linie lotniczą oraz inteligentne lotnisko, po to by zmienić sposób w jaki latamy oraz zaczęliśmy poznawać COMAC C919. Chiny były dla nas bardzo dobre i chcemy się w jak najlepszy sposób odwdzięczyć, i to jest dopiero początek trwałego partnerstwa, na którym skorzystają zarówno Chiny, jak i Malezja - zapowiada Datuk Kamarudin Meranun, prezes AirAsia.

Jak informuje strona internetowa COMAC, do tej pory 23 klientów zmówiło łącznie 570 samolotów C919. Niemal wszystkie zamówienia pochodzą z Chin.

fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy