×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirAsia China zainteresowana samolotami COMAC C919


Nowo powstały oddział grupy AirAsia, AirAsia China, jest zainteresowany zamówieniem chińskich samolotów COMAC C919.AirAsia China, zgodnie z wymogami chińskiego prawa, jest spółką joint-venture, w której 50 proc. kapitału pochodzi z Państwa Środka. Partnerami Air Asia Group będą Everbright Group, instytucja finansowa wspierana przez chiński rząd, oraz agencja promocyjna prowincji Henan, w której leży Zhengzhou, miasto które będzie głównym hubem linii AirAsia China. 

Jak zapewniają władze nowo powstającej linii lotniczej, przewoźnik będzie się starał w jeszcze większym stopniu zwiększyć partnerstwo z chińskimi instytucjami.

- Współpracujemy blisko z Huawei, tak aby stworzyć cyfrową linie lotniczą oraz inteligentne lotnisko, po to by zmienić sposób w jaki latamy oraz zaczęliśmy poznawać COMAC C919. Chiny były dla nas bardzo dobre i chcemy się w jak najlepszy sposób odwdzięczyć, i to jest dopiero początek trwałego partnerstwa, na którym skorzystają zarówno Chiny, jak i Malezja - zapowiada Datuk Kamarudin Meranun, prezes AirAsia.

Jak informuje strona internetowa COMAC, do tej pory 23 klientów zmówiło łącznie 570 samolotów C919. Niemal wszystkie zamówienia pochodzą z Chin.

fot. Tomasz Śniedziewskigość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie