×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Asia założy oddział w Chinach


Air Asia Group podpisała umowę z dwoma chińskimi podmiotami rządowymi dotyczącą założenia oddziału tej najpopularniejszej w Azji niskokosztowej linii w Państwie Środka. Jej baza znajdzie się w Zhengzhou.


Partnerami Air Asia Group będą Everbright Group, instytucja finansowa wspierana przez chiński rząd, oraz agencja promocyjna prowincji Henan, w której leży Zhengzhou. Dzięki temu spełnione zostaną warunki dotyczące co najmniej 50 proc. udziału chińskiego kapitału we wszystkich liniach lotniczych zarejestrowanych w Chinach.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy nowa linia lotnicza, jak dużą będzie miała flotę i dokąd będzie latać. Obecnie Air Asia lata do 15 miast w Chinach i jest największą pod względem udziału rynkowego zagraniczną linią w tym kraju. 

Tony Fernandes, prezes Air Asia Group, zapowiedział, że chiński oddział będzie "ostatnim puzzlem w układance Air Asia". Grupa wywodzi się z Malezji, a ma także oddziały w Indonezji, Indiach, Tajlandii, Japonii i na Filipinach. Koncern ma też trzy linie dalekodystansowe: Air Asia X, Indonesia Air Asia X i Thai Air Asia X

gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie