Air Asia założy oddział w Chinach

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 maja 2017 07:20
Air Asia Group podpisała umowę z dwoma chińskimi podmiotami rządowymi dotyczącą założenia oddziału tej najpopularniejszej w Azji niskokosztowej linii w Państwie Środka. Jej baza znajdzie się w Zhengzhou.
Reklama
Partnerami Air Asia Group będą Everbright Group, instytucja finansowa wspierana przez chiński rząd, oraz agencja promocyjna prowincji Henan, w której leży Zhengzhou. Dzięki temu spełnione zostaną warunki dotyczące co najmniej 50 proc. udziału chińskiego kapitału we wszystkich liniach lotniczych zarejestrowanych w Chinach.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy nowa linia lotnicza, jak dużą będzie miała flotę i dokąd będzie latać. Obecnie Air Asia lata do 15 miast w Chinach i jest największą pod względem udziału rynkowego zagraniczną linią w tym kraju.

Tony Fernandes, prezes Air Asia Group, zapowiedział, że chiński oddział będzie "ostatnim puzzlem w układance Air Asia". Grupa wywodzi się z Malezji, a ma także oddziały w Indonezji, Indiach, Tajlandii, Japonii i na Filipinach. Koncern ma też trzy linie dalekodystansowe: Air Asia X, Indonesia Air Asia X i Thai Air Asia X


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy