×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow: Luty z rekordowym wzrostem


W lutym port lotniczy Heathrow obsłużył 5,27 mln pasażerów, co oznacza 5,5 proc. wzrost w stosunku do lutego ubiegłego roku. Jest to najlepszy wynik za luty odnotowany w historii lotniska.


Dane przedstawiający procentowy wzrost zostały uzyskane przy dokonaniu korekty jednego dnia, gdyż ubiegły rok był rokiem przestępnym. Bez takiej korekty wzrost wyniósłby 1,7 proc.

Ponad 5-proc. wzrost liczby pasażerów w lutym tego roku w porównaniu do tego samego okresu rok temu jest znakomitym wynikiem, gdyż londyńskie lotnisko, wykorzystujące nieomal całą swoją przepustowość w ostatnim czasie odnotowywało różnice w wysokości ruchu w granicach 1 proc. 

Jak informuje lotnisko, tak wysoki wzrost był możliwy dzięki zastosowaniu przez linie lotnicze operujące z portu lotniczego “większych, lepiej wypełnionych, cichszych oraz czystszych” samolotów oraz dzięki “prężnej brytyjskiej gospodarce”, dzięki której wzrost popytu na podróże do Wielkiej Brytanii przewyższył prognozy. 

- Port lotniczy Heathrow wspaniale wystartował w 2017 roku - dostarczamy najlepszej jakości usługi spośród głównych lotnisk w Europie do rekordowej ilości pasażerów i pobudzamy brytyjski eksport obsługując rekordowe ilości cargo - powiedział John Holland-Kaye, prezes Heathrow. 

Liczba operacji lotniczych zmalała o 3,6 proc. do 34,9 tys., a masa odprawionych ładunków cargo wzrosła o 4,4 proc. do 126,8 tys. ton. Najpopularniejszymi kierunkami wśród pasażerów były Europa (2,21 mln pasażerów, wzrost o 0,9 proc.) i Ameryka Północna (1,0 mln, spadek o 1,7 proc.), najlepszą dynamikę notowały trasy bliskowschodnie (wzrost o 15,3 proc. do 556 tys.). 


fot. Heathrow Airportgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie