×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Wzrost o 17 proc. w lutym


W lutym krakowskie lotnisko obsłużyło 362,7 tyys. pasażerów tj. o 17 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W ostatnim miesiącu odnotowano 3 tys. operacji lotniczych, o 10 proc. więcej niż w lutym 2016 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
- Dobre wyniki w pierwszych miesiącach roku to rezultat dużego zainteresowania otwartymi w trwającym sezonie zimowym nowymi połączeniamiPrzykładem takiego połączenia jest Genewa. W lutym liczba pasażerów wzrosła o 10 proc., co oznacza że do miasta zwanego "stolicą pokoju" lata już niemal 2,5 tys. osób miesięcznie - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. - Negocjacje i rozmowy z przewoźnikami cały czas trwają, czego potwierdzeniem są m.in. ogłaszane w ciągu ostatnich 3 miesięcy nowe połączenia

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W sezonie zima 2016/2017 krakowskie lotnisko oferuje 65 połączeń regularnych do 57 portów w 17 krajach. Nowościami w sezonie zimowym są połączenia easyJet do Genewy, Manchesteru, Neapolu i Wenecji oraz połączenia Ryanair do Bournemouth i Belfastu. W sezonie zimowym 14 linii lotniczych oferuje połączenia z krakowskiego lotniska, są to: Airberlin, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines oraz Skandynawskie Linie Lotnicze SAS. Kraków Airport posiada zdywersyfikowaną siatkę połączeń lotniczych, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z bogatej oferty przewozowej zarówno przewoźników tradycyjnych, jak i niskokosztowych. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym do największych portów przesiadkowych w Europie, pasażerowie mogą dolecieć do każdego, najbardziej odległego miejsca na świecie.

W lutym Ryanair ogłosił w sumie 15 nowych połączeń na sezon zima 2017/2018. Tym samym po raz pierwszy w historii Kraków Airport ma w swojej ofercie 100 połączeń lotniczych na 4 kontynenty.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie