×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Praga: Wzrost o ponad 20 proc.


W styczniu port lotniczy im. Vaclava Havla w stolicy Czech odprawił 841,5 tys. pasażerów, o 21,7 proc. więcej niż rok temu. Najpopularniejszymi kierunkami były Moskwa, Paryż i Dubaj.Niemal wszyscy pasażerowie odprawieni w Pradze podróżowali na trasach międzynarodowych. Z tras krajowych skorzystało jedynie 2,9 tys. pasażerów, co stanowiło spadek o 4,5 proc. 

Spośród 446,8 tys. pasażerów odlatujących z Pragi 430,6 tys. rozpoczęło podróż w stolicy Czech (wzrost o 21,9 proc.), 11,1 tys. - przesiadało się między samolotami (wzrost o 42,1 proc.), a 5,2 tys. podróżowało w tranzycie tym samym rejsem (spadek o 30,8 proc.). 

Łączna liczba operacji lotniczych na praskim lotnisku wzrosła o 11 proc. do 9,7 tys. Masa odprawionych ładunków cargo wzrosła o 31 proc. do 5,9 tys. ton.

W styczniu do i z Moskwy-Szeremetiewo podróżowało 59,8 tys. pasażerów, do i z Paryża-CDG - 53,1 tys., a do i z Dubaju - 40,4 tys. Biorąc pod uwagę aglomeracje, najpopularniejszym kierunkiem był Londyn - do i z Gatwick, Heathrow i Stansted w styczniu podróżowało 79 tys. pasażerów. gość_5e858 - Profil
gość_5e858
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie