LOT poleci z regionów do Tel Awiwu

17 lutego 2017 17:00
92 komentarzy
Od czerwca LOT uruchomi połączenia z Gdańska, Wrocławia, Lublina i Poznania do Tel Awiwu - wynika z rozkładu na stronie portu lotniczego im. Ben Guriona w największym mieście Izraela. Przewoźnik na razie nie potwierdza tych połączeń.
Reklama
Według rozkładu umieszczonego w interaktywnej wyszukiwarce na stronie lotniska w Tel Awiwie, rejsy z Gdańska ruszą 17 czerwca i będą obsługiwane raz w tygodniu - w soboty. Z kolei połączenie z Wrocławia wystartuje 20 czerwca, a loty będą wykonywane we wtorki i piątki. Z Poznania przewoźnik poleci od 21 czerwca co środę, a z Lublina - od 19 czerwca w poniedziałki i czwartki.

Trasy prawdopodobnie będą obsługiwane nowymi boeingami 737-800NG.

Przewoźnik na razie nie potwierdza, że te połączenia zostaną uruchomione. Z naszych nieoficjalnych źródeł wynika jednak, że jest to bardzo prawdopodobne. LOT zamierza z jednej strony skorzystać na aktywności władz Izraela w promowaniu tego kraju jako nowego kierunku śródziemnomorskiego dla turystów, a z drugiej wozić pasażerów z Izraela do Polski.

Według naszych informacji rozkład lotów ma być tak ułożony, aby nie było potrzeby uruchamiania dodatkowych połączeń krajowych. LOT nie zamierza latać z Warszawy do Lublina.

Uruchomienie połączeń oznaczałoby powrót LOT-u do regionów. Ostatnim połączeniem zagranicznym z lotniska innego niż Warszawa były skasowane w 2014 r. loty z Krakowa do Wiednia. Obecnie przewoźnik wykonuje tylko jedną trasę z pominięciem hubu w Warszawie - krajowe loty z Krakowa do Gdańska. Drugim będą loty z Krakowa do Chicago. W miarę rozwoju floty przewoźnik zapewne zwiększy liczbę lotów międzynarodowych z portów regionalnych.

Między Polską a Izraelem w sezonie letnim połączenia oferować będzie LOT, Ryanair (z Krakowa do Ejlatu), El Al (z Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu) i Wizz Air (z Katowic i Warszawy do Tel Awiwu). Od sezonu zimowego ofertę o siedem kolejnych połączeń zwiększy Ryanair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
fu3i 2017-02-25 15:37   
fu3i - Profil fu3i
Wiadomo już kiedy LOT odbiera pierwszego 738?
piorun 2017-02-23 17:54   
piorun - Profil piorun
Do gość 864, tym wyjątkiem z KRK nie jest LOT/ kiedyś latał / , tylko FR i EL- AL.Oczywiście mówimy o lotach regularnych.Dodatkowo w lecie ma latać Israir.Nikt nie kwestionuje pozycji KTW,jeśli chodzi o połączenia do Izraela,ale wydaje mi się ,że najwięcej połączeń ma WAW.Fakty bez żadnego napinania się.
jjemiolo 2017-02-21 14:41   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Dodatkowe loty do/z TLV sa juz na stronie LO. Jest etz dodatkowa para z WAW do TLV codziennie, za wyjatkiem piatkow, z WAW o 1540, powroty, zaleznie od dnia, miedzy 11:30 a 13:00 z TLV dolatujace do WAW miedzy 14:30 a 16:00. Te loty sa korzystne na tranzyty atlantyckei jak tez czesciowo do Azji. Slowem, dzieje sie, choc nie wiem jak dlugo te doddatkowe loty wytrzymaja bez doplat.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy