×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci z regionów do Tel Awiwu


Od czerwca LOT uruchomi połączenia z Gdańska, Wrocławia, Lublina i Poznania do Tel Awiwu - wynika z rozkładu na stronie portu lotniczego im. Ben Guriona w największym mieście Izraela. Przewoźnik na razie nie potwierdza tych połączeń.


Według rozkładu umieszczonego w interaktywnej wyszukiwarce na stronie lotniska w Tel Awiwie, rejsy z Gdańska ruszą 17 czerwca i będą obsługiwane raz w tygodniu - w soboty. Z kolei połączenie z Wrocławia wystartuje 20 czerwca, a loty będą wykonywane we wtorki i piątki. Z Poznania przewoźnik poleci od 21 czerwca co środę, a z Lublina - od 19 czerwca w poniedziałki i czwartki. 

Trasy prawdopodobnie będą obsługiwane nowymi boeingami 737-800NG.

Przewoźnik na razie nie potwierdza, że te połączenia zostaną uruchomione. Z naszych nieoficjalnych źródeł wynika jednak, że jest to bardzo prawdopodobne. LOT zamierza z jednej strony skorzystać na aktywności władz Izraela w promowaniu tego kraju jako nowego kierunku śródziemnomorskiego dla turystów, a z drugiej wozić pasażerów z Izraela do Polski. 

Według naszych informacji rozkład lotów ma być tak ułożony, aby nie było potrzeby uruchamiania dodatkowych połączeń krajowych. LOT nie zamierza latać z Warszawy do Lublina. 

Uruchomienie połączeń oznaczałoby powrót LOT-u do regionów. Ostatnim połączeniem zagranicznym z lotniska innego niż Warszawa były skasowane w 2014 r. loty z Krakowa do Wiednia. Obecnie przewoźnik wykonuje tylko jedną trasę z pominięciem hubu w Warszawie - krajowe loty z Krakowa do Gdańska. Drugim będą loty z Krakowa do Chicago. W miarę rozwoju floty przewoźnik zapewne zwiększy liczbę lotów międzynarodowych z portów regionalnych. 

Między Polską a Izraelem w sezonie letnim połączenia oferować będzie LOT, Ryanair (z Krakowa do Ejlatu), El Al (z Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu) i Wizz Air (z Katowic i Warszawy do Tel Awiwu). Od sezonu zimowego ofertę o siedem kolejnych połączeń zwiększy Ryanairgość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie