×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings mogą pojawić się we Frankfurcie


Niskokosztowe linie Eurowings mogą rozpocząć operacje z portu lotniczego we Frankfurcie latem 2018 r. - zapowiedział Karl Ulrich Garnadt, prezes przewoźnika, w rozmowie z agencją Reuters.


Do tej pory Frankfurt i Monachium były głównymi hubami linii lotniczych Lufthansa, do których należy niskokosztowa marka Eurowings. Eurowings obsługiwały połączenia z innych niemieckich lotnisk. Sytuacja zmieniła się pod wpływem ekspansji linii niskokosztowych w Niemczech, w szczególności po zapowiedzi linii Ryanair o uruchomieniu lotów z Frankfurtu

W odpowiedzi na to posunięcie irlandzkiego przewoźnika, linie Eurowings z końcem marca tego roku uruchomią loty z innego hubu Lufthansy, Monachium, gdzie na początku pojawią się cztery samoloty Eurowings. Z czasem liczba maszyn przewoźnika na tym lotnisku zostanie zwiększona do sześciu. 

- Reakcja rynku w Monachium utwierdza nas w przekonaniu, by przyjrzeć się możliwości zrobienia czegoś podobnego we Frankfurcie - zapewnia Garnadt, cytowany przez Reuters. 

Prezes Eurowings poinformował, że na trasach turystycznych przewoźnik osiąga współczynnik wypełnienia maszyn na poziomie ponad 90 proc., czyli podobnym do deklarowanego przez linie Ryanair. Garnadt przyznał także, że współczynnik ten jest niższy na trasach pomiędzy miastami oraz na trasach obsługujących większy ruch biznesowy. 

Obecnie linie Eurowings latają z 17 niemieckich miast i obsługują 122 kierunki w 35 krajach. 


fot. Eurowingsgość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie