Eurowings mogą pojawić się we Frankfurcie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
08 lutego 2017 07:40
1 komentarz
Niskokosztowe linie Eurowings mogą rozpocząć operacje z portu lotniczego we Frankfurcie latem 2018 r. - zapowiedział Karl Ulrich Garnadt, prezes przewoźnika, w rozmowie z agencją Reuters.
Reklama

Do tej pory Frankfurt i Monachium były głównymi hubami linii lotniczych Lufthansa, do których należy niskokosztowa marka Eurowings. Eurowings obsługiwały połączenia z innych niemieckich lotnisk. Sytuacja zmieniła się pod wpływem ekspansji linii niskokosztowych w Niemczech, w szczególności po zapowiedzi linii Ryanair o uruchomieniu lotów z Frankfurtu.

W odpowiedzi na to posunięcie irlandzkiego przewoźnika, linie Eurowings z końcem marca tego roku uruchomią loty z innego hubu Lufthansy, Monachium, gdzie na początku pojawią się cztery samoloty Eurowings. Z czasem liczba maszyn przewoźnika na tym lotnisku zostanie zwiększona do sześciu.

- Reakcja rynku w Monachium utwierdza nas w przekonaniu, by przyjrzeć się możliwości zrobienia czegoś podobnego we Frankfurcie - zapewnia Garnadt, cytowany przez Reuters.

Prezes Eurowings poinformował, że na trasach turystycznych przewoźnik osiąga współczynnik wypełnienia maszyn na poziomie ponad 90 proc., czyli podobnym do deklarowanego przez linie Ryanair. Garnadt przyznał także, że współczynnik ten jest niższy na trasach pomiędzy miastami oraz na trasach obsługujących większy ruch biznesowy.

Obecnie linie Eurowings latają z 17 niemieckich miast i obsługują 122 kierunki w 35 krajach.


fot. Eurowings
Reklama

Ostatnie komentarze

moherowy 2017-02-13 13:19   
moherowy - Profil moherowy
A tymczasem we Frankfurcie pojawia się nowy przewoźnik: WizzAir. Uruchamia połączenia między innymi do Sofii. Więcej szczegółów jutro ;)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama