×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Mniej bezpośrednich rejsów z Gdańska do Krakowa


Z początkiem sezonu letniego 2017 PLL LOT zmniejszy oferowanie na trasie z Gdańska do Krakowa. To jedyne bezpośrednie połączenie krajowe realizowane przez przewoźnika z pominięciem hubu w Warszawie.


Liczba lotów zostanie zmniejszona do 10 tygodniowo od 28 marca br. Obecnie przewoźnik realizuje 12 rejsów w tygodniu między miastami (dwa razy dziennie w dni powszednie i po jednym w weekendowe). Po zmianie, codziennie wykonywane będą rejsy wieczorne (LO3501/3502), a w poniedziałki, środy i soboty - także poranne (LO3503/LO3504). Do ich obsługi nadal podstawiane będą turbośmigłowe bombardiery Q400.

Do końca przyszłego sezonu zimowego, LOT będzie wykonywał połączenia na trasie Kraków-Gdańsk 10 razy w tygodniu. Optymalizacja rozkładu pozwoli na zwiększenie efektywności wykonywanych rejsów oraz lepsze dopasowanie oferty realizowanych połączeń krajowych. W najbliższym czasie LOT planuje rozbudowanie częstotliwości z wybranych miast w Polsce. Umożliwi to zasilenie ruchu tranzytowego przez hub na Lotnisku Chopina w Warszawie na wybranych trasach międzynarodowych, zgodnie z potencjałem przewozowym i oczekiwaniami naszych pasażerów - czytamy w komentarzu przesłanym do redakcji pasazer.com.

Przewoźnik nie wyklucza jednak zmian w ofercie bezpośrednich lotów z Gdańska do Krakowa i dodanie kolejnych częstotliwości. Zainteresowanie trasą jest stale monitorowane.

O zmianach w rozkładach między Krakowem i Gdańskiem poinformowali nas Czytelnicy przez platformę "Daj znać".

fot. Piotr Bożykgość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie