×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa i Austrian z WiFi po Europie


Od końca I kwartału br. pasażerowie Lufthansy i Austrian Airlines będą mogli korzystać z WiFi również na trasach krótkiego i średniego zasięgu. Na początku usługa będzie dostępna na pokładzie 10 airbusów z rodziny A320, docelowo w całej flocie. 


Do tej pory przewoźnicy oferowali płatny dostęp do WiFi jedynie w samolotach szerokokadłubowych.

Latem Lufthansa otrzymała tzw. certyfikat uzupełniający dla airbusów A320, przyznawany przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Etap niezbędnych prac wstępnych zakończył się sukcesem. 

Teraz Lufthansa i Austrian rozpoczną fazę testów, na początku każdy przewoźnik będzie testować po 5 maszyn. Pasażerowie, którzy znajdą się na ich pokładach, będą mogli skorzystać z usługi bezpłatnie. Analiza zachowań użytkowników dostarczy danych niezbędnych do dalszych prac nad usługą przed pełnym wprowadzeniem jej do użytku.

Jestem bardzo zadowolony, że już wkrótce zaoferujemy naszym pasażerom podróżującym na trasach europejskich dostęp do szerokopasmowego Internetu poprzez stałe połączenie WiFi. Od momentu uruchomienia FlyNet, naszym celem było zapewnienie wartości dodanej na pokładzie poprzez takie innowacje - powiedział Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansa AG odpowiedzialny za zarządzanie portami przesiadkowymi.

W I kwartale 2017 r. liczba maszyn Lufthansy wyposażonych w dostęp do Internetu wzrośnie do 20. Prace instalacyjne w całej flocie zakończą się w połowie 2018 r. Koniec montażu urządzeń we wszystkich 31 maszynach Austrian Airlines jest zaplanowany na koniec kwietnia tego roku. 

Również Eurowings planuje udostępnienie Internetu swoim pasażerom - wstępnie jest to planowane na koniec I kwartału 2017 r. Wszystkie 69 maszyn Eurowings będzie wyposażonych w internet do końca lata tego roku. Decyzji o wprowadzeniu WiFi w samolotach floty europejskiej nie podjął jeszcze Swiss.

Użytkownicy będą mogli wybierać spośród trzech taryf: FlyNet Message za 3 euro, FlyNet Surf za 7 euro i FlyNet Stream za 12 euro (za jeden rejs). FlyNet Message pozwoli korzystać z maila, WhatsAppa czy iMessage, a FlyNet Surf również surfować po sieci. Dzięki FlyNet Stream, będzie możliwy również streaming. Pakiety można opłacać przy użyciu karty kredytowej lub płatności typu PayPal.

Internet Lufthansy i jej partnera technologicznego Inmarsat korzysta z najnowszej szerokopasmowej technologii satelitarnej (Ka-band) i zapewnia nieprzerwany, niezawodny dostęp do Internetu na trasach krótkiego i średniego zasięgu poprzez sieć Inmarsat Global Xpress (GX). Deutsche Telekom, partner Inmarsat, będzie dostawcą serwisu dla pasażerów Lufthansy.

Lufthansa Technik odpowiada zarówno za wszystkie systemy i komponenty, jak również kontroluje wymagane regulacje instytucji lotniczych i wymagania prawne. Ze względu na małoinwazyjne zmiany niezbędne do wprowadzenia w strukturę maszyn, możliwy jest szybki montaż nawet w dużej flocie - maksymalny czas instalacji nie powinien przekroczyć czterech dni na samolot.

15 stycznia 2003 r. Lufthansa była operatorem pierwszego komercyjnego, długodystansowego rejsu z szerokopasmowym dostępem do internetu. Usługa, pomimo stabilności systemowej i rosnącej popularności wśród pasażerów, musiała zostać wycofana w 2006 r. ze względu na zaprzestanie działalności przez niezbędne satelity "Connexion by Boeing". Z końcem 2010 r. Lufthansa ponownie jako pierwsza linia zaoferowała szerokopasmowy dostęp do internetu na rejsach międzykontynentalnych. Od czerwca 2015 r. usługa FlyNet była dostępna już we wszystkich 107 samolotach floty długodystansowej Lufthansy. gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie