×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Transavia napędza wyniki Air France-KLM


Francusko-holenderski koncern przewiózł w listopadzie 7 mln pasażerów, o 7,4 proc. więcej niż rok temu. Wzrost to w dużej mierze zasługa świetnych wyników niskokosztowej Transavii.Linie Air France i KLM przewiozły w ubiegłym miesiącu łącznie 6,2 mln pasażerów, o 4,8 proc. więcej niż rok temu. Pod względem wskaźnika RPK przewoźnicy zanotowali wzrost o 3,1 proc. na trasach dalekodystansowych i o 6,1 proc. na krótkodystansowych. Średnie obłożenie lotów tych dwóch linii wyniosło 83,8 proc., co stanowiło wzrost o 1,4 pkt. proc. 

Jedynym rynkiem, na którym linie Air France-KLM odnotowały spadek przewozów, była Ameryka Północna. Jednak zeszłoroczna baza była wyjątkowo niska z uwagi na spadek ruchu po zamachach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 r. 

Niskokosztowa Transavia zanotowała za to wzrost aż o 36,4 proc. do 0,7 mln pasażerów. Średnie wypełnienie samolotów tej spółki spadło o 2,5 pkt. proc. do 83,6 proc. 

gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie