×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air otwiera bazę w Warnie w Bułgarii


Wizz Air ogłosił dzisiaj (14.12) otwarcie swojej 27. bazy - w Warnie (Bułgaria). Warna stanie się drugą bazą Wizz Air w Bułgarii. Od 21 lipca 2017 roku w nowej bazie stacjonować będzie jeden samolot Airbus A320.


Nowy samolot umożliwi wzrost oferowanych tras z Warny do siedmiu i połączy Warnę z Dortmundem i Monachium Memmingen w Niemczech, z Eindhoven w Holandii, Larnaką na Cyprze i Mediolanem Bergamo we Włoszech. Do 10 tygodniowo zwiększy się również liczba lotów na popularnej trasie do Londynu Luton. W 2017 roku, w ofercie Wizz Air jest 380 tys. miejsc na trasach z i do Warny, co stanowi 260% wzrost w porównaniu do bieżącego roku.

To druga baza przewoźnika w Bułgarii. Pierwszy lot Wizz Aira z Sofii odbył się w 2005 roku. Przez ostatnie 12 miesięcy, do 30 listopada, Wizz przewiózł ponad 1,7 mln pasażerów na niskokosztowych trasach w swojej siatce połączeń na trzech lotniskach w kraju: Sofii, Warnie i Burgas.Z nowym samolotem dodanym w 2017 roku, Wizz Air będzie dysponować ośmioma maszynami w Bułgarii – siedmioma w Sofii i jednym w Warnie, zatrudniając ponad 300- osobową załogę. Aktualnie bułgarska siatka połączeń składa się z 43 tras, włączając jedno połączenia krajowe pomiędzy Sofią i Warną.

Z ogromną radością ogłaszamy otwarcie naszej bazy w Warnie, która będzie naszą drugą bazą w tym kraju. Pierwszy lot z Warny odbył się w 2007 roku i od tego czasu przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych niskokosztowych trasach stymulując tym samym rozwój lokalnej branży turystycznej i lotniczej. Otwarcie bazy w Porcie Lotniczym w Warnie oznacza utworzenie kolejnych miejsc pracy bezpośrednio w naszej linii oraz u naszych partnerów biznesowych, zapewniając jednocześnie jeszcze więcej możliwości niskokosztowych podróży do Bułgarii - mówi Owain Jones, dyrektor korporacyjny w Wizz Air.
gość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie