Wizz Air otwiera bazę w Warnie w Bułgarii

14 grudnia 2016 12:44
6 komentarzy
Wizz Air ogłosił dzisiaj (14.12) otwarcie swojej 27. bazy - w Warnie (Bułgaria). Warna stanie się drugą bazą Wizz Air w Bułgarii. Od 21 lipca 2017 roku w nowej bazie stacjonować będzie jeden samolot Airbus A320.
Reklama
Nowy samolot umożliwi wzrost oferowanych tras z Warny do siedmiu i połączy Warnę z Dortmundem i Monachium Memmingen w Niemczech, z Eindhoven w Holandii, Larnaką na Cyprze i Mediolanem Bergamo we Włoszech. Do 10 tygodniowo zwiększy się również liczba lotów na popularnej trasie do Londynu Luton. W 2017 roku, w ofercie Wizz Air jest 380 tys. miejsc na trasach z i do Warny, co stanowi 260% wzrost w porównaniu do bieżącego roku.

To druga baza przewoźnika w Bułgarii. Pierwszy lot Wizz Aira z Sofii odbył się w 2005 roku. Przez ostatnie 12 miesięcy, do 30 listopada, Wizz przewiózł ponad 1,7 mln pasażerów na niskokosztowych trasach w swojej siatce połączeń na trzech lotniskach w kraju: Sofii, Warnie i Burgas.Z nowym samolotem dodanym w 2017 roku, Wizz Air będzie dysponować ośmioma maszynami w Bułgarii – siedmioma w Sofii i jednym w Warnie, zatrudniając ponad 300- osobową załogę. Aktualnie bułgarska siatka połączeń składa się z 43 tras, włączając jedno połączenia krajowe pomiędzy Sofią i Warną.

- Z ogromną radością ogłaszamy otwarcie naszej bazy w Warnie, która będzie naszą drugą bazą w tym kraju. Pierwszy lot z Warny odbył się w 2007 roku i od tego czasu przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych niskokosztowych trasach stymulując tym samym rozwój lokalnej branży turystycznej i lotniczej. Otwarcie bazy w Porcie Lotniczym w Warnie oznacza utworzenie kolejnych miejsc pracy bezpośrednio w naszej linii oraz u naszych partnerów biznesowych, zapewniając jednocześnie jeszcze więcej możliwości niskokosztowych podróży do Bułgarii - mówi Owain Jones, dyrektor korporacyjny w Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fa213 2016-12-15 11:28   
gość_fa213 - Profil gość_fa213
Nie wiadomo, czy na kolejne polskie lotnisko, ale wcześniej mówili, że w 2017 Gdańsk dostanie A321. Może też będą nowe trasy - nowości na 2017 dla Katowic i Warszawy już są, został jeszcze Gdańsk, trzecia spośród ich dużych baz w Polsce. Tras krajowych w ich wykonaniu na razie chyba nie ma się co spodziewać, Varadi mówił jakiś czas temu w wywiadzie, że to raczej nie szybko, o ile w ogóle. Oni chyba nie mogą sobie pozwolić na takie szastanie pieniędzmi, jak irlandzkie tanie linie, a nawet, gdyby mogli, to chyba i tak by tego nie robili, bo szef tej linii ma inny pomysł na zarabianie. Wizz Air to troszeczkę takie "skąpiradło", nie chcą dużo dawać pasażerom, jak irlandia robi. Najlepszy przykład: bagaż podręczny w Wizz Air - zasady krytykują chyba wszyscy latający, ale Wizz Air i tak ich nie zmienia i mówi, że tak zostanie, bo dzięki temu są oszczędności czytaj firma więcej zarabia. A jedna z następnych baz może być w Niszu - bałkańskie media donoszą, że to lotnisko chce zostać bazą, tylko musi się rozbudować i spełnić wymagania i ma to nastąpić w 2017 - a jeśli jakaś linia jest zainteresowana otwieraniem tam bazy, to najszybciej można podejrzewać o to Wizz Air. Później może będą chcieli robić bazę w Suczawie - jest już stamtąd 5 tras, a oni od wielu lat jeśli już otwierają nowe bazy to na takich lotniskach, na które wchodzili najpierw z pojedynczymi rotacjami i potem zwiększali oferowanie. Co prawda blisko Suczawy mają już bazę w Jassach, ale w Rumunii bliskie bazy chyba sobie nie przeszkadzają - na przykład CLJ i TGM. Ale może też się zdarzyć jakaś niespodzianka, tak jak teraz, no bo tej bazy w Warnie to chyba nikt się nie spodziewał ;) Będzie też co najmniej 5 następnych nowych tras z Budapesztu w 2017, bo Wizz Air wygrał przetarg na dopłaty węgierskiego rządu do lotów na Bałkany. Sporo się ostatnio dzieje w Wizz Air.
gość_ae015 2016-12-15 00:10   
gość_ae015 - Profil gość_ae015
Z tego co wiem to w 2017 jest szansa żeby W6 wszedł na kolejne polskie lotnisko. Do tej pory niemal co roku gdzieś wchodzili :)
demar 2016-12-15 00:01   
demar - Profil demar
@gość_824c5: Baza w KRK nie jest potrzeba WizzAir, bo ma już 6 innych w Polsce.

Rozwój WizzAir w Bułgarii wcale nie dziwi - to linia numer 1 w tym kraju.

Nowe samoloty (przynajmniej 10) w roku 2017 będą generować nowe pomysły i nowe połączenia i/lub zwiększenie częstotliwości istniejących. Tylko z lotnisk w Polsce WizzAir już zapowiedział przynajmniej 16 nowych połączeń w roku 2017.
W skali całego WizzAir liczba nowych połączeń może przekroczyć setkę.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy