Cathay Pacific otwiera lounge na Heathrow

8 grudnia 2016 09:20
Przewoźnik z Hongkongu otworzył swój najnowszy salonik biznesowy na lotnisku London Heathrow w terminalu 3.
Reklama
Nowa przestrzeń London Heathrow Lounge w terminalu 3 powstała na miejscu dawnego saloniku biznesowego Cathay Pacific. Za nowy wygląd reprezentacyjnej przestrzeni odpowiada znane londyńskie studio projektowe Stusdioilse.


Przestrzeń Cathay Pacific London Heathrow Lounge została oficjalnie otwarta 7 grudnia, po “miękkim otwarciu” 28 listopada tego roku. Nowy salonik biznesowy przewoźnika jest jedynym po Hongkongu, w którym znajdziemy podział na przestrzeń klasy pierwszej i klasy biznes. Podkreśla to znaczenie rynku brytyjskiego dla przewoźnika, na którym Cathay Pacific oferuje pięć lotów dziennie do London Heathrow.


Nowy salonik biznesowy ma powierzchnię 1,2 tys m kw., o 30 proc. więcej w stosunku do poprzedniego saloniku linii na Heathrow. W saloniku znajdziemy okna sięgające od sufitu do podłogi i dające widok na płytę postojową oraz północną drogę startową.


Nowy salonik biznesowy podobny jest do otwartych w ostatnim czasie placówek w Bangkoku, Tokio-Hanedzie, Manili, Tajpej oraz Vancouver. Zgodnie z założeniami przestrzeń ma działać wyciszająco i oferować liczne udogodnienia, co ma odzwierciedlać motto przewoźnika “Life Well Travelled”.


Salonik biznesowy w Londynie czerpie wzory z flagowego obiektu Cathay Pacific, The Pier First Class lounge w Hongkongu. Poza strefą The Dining Room, gdzie na życzenie pasażerów przygotowywane będą świeże dania, znajduje się także strefa The Pantry, gdzie odwiedzający mogą posilić się ówcześnie przygotowanymi daniami, które zmieniają się w ciągu dnia.


Nie mniej okazale ma prezentować się strefa klasy biznes, w której znajdzie się słynny Noodle Bar oraz The Food Hall - przestrzeń w której znajdzie się wybór dań kuchni zachodniej oraz międzynarodowej, w tym tradycyjne brytyjskie posiłki.


W saliniku biznesowym znajdziemy indywidualne fotele Solo Chairs oraz osiem suit prysznicowych. Dla osób, które przed podróżą chcą popracować przewidziano strefę The Bureau.

W wystroju saloniku biznesowego znalazło się miejsce na rośliny oraz elementy dekoracyjne przygotowane przez uznanego chińskiego artystę, Han Feng.


Salonik Cathay Pacific London Heathrow Lounge dostępny jest dla pasażerów przewoźnika klas pierwszej oraz biznes, posiadaczy kart Marco Polo Club o statusie srebrnym lub wyższym oraz członków programów lojalnościowych oneworld o statusie Sapphire lub wyższym. Salonik otwarty jest od poniedziałku do soboty od godziny 5.30 rano, w niedziele o 7.30 rano a zamykany o godzinie 22.30.

Operatorem Cathay Pacific London Heathrow Lounge jest Plaza Premium Group.


fot. Cathay Pacific Group

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy