×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT oraz ANA z umową code share


Pasażerowie PLL LOT będą mogli polecieć do Fukuoki, Sapporo oraz Sendai. Wszystko za sprawą umowy code share, która ma zacząć obowiązywać od 1 grudnia.


"Polskie Linie Lotnicze LOT i All Nippon Airways zdecydowały o rozszerzeniu współpracy handlowej o trzy dodatkowe miasta w Japonii. Oznacza to, że pasażerowie LOT-u podróżujący z dowolnego innego miasta w Europie mogą korzystać z bezpośrednich rejsów z Warszawy do Tokio i dotrzeć nie tylko do stolicy Japonii, ale też do innych ważnych japońskich ośrodków biznesowych. Połączenia w obrębie Japonii będą wykonywały linie ANA." - brzmi oświadczenie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Umowa pomiędzy Polskimi Liniami Lotniczymi LOT a liniami All Nippon Airways ANA, zaczyna obowiązywać ponad 10 miesięcy po uruchomieniu bezpośrednich lotów z Warszawy do Tokio Narita przez PLL LOT. Do tej pory przeszkodą do jej podpisania była postawa linii Lufthansa, związanych z ANA umową joint - venture, które niechętnie patrzyły na ekspansję polskiego przewoźnika w Kraju Kwitnącej Wiśni, pomimo że wszyscy przewoźnicy należą do sojuszu Star Alliance i powinni ze sobą współpracować, informuje Dziennik Gazeta Prawna. 

- Jesteśmy zainteresowani współpracą z LOT, ale uzależniamy ją od zgody Lufthansy - przyznawał w czerwcu prezes ANA, Osamu Shinobe w rozmowie z DGP.

Ostatecznie Lufthansa, zgodziła się na podpisanie umowy pomiędzy przewoźnikami z Polski i Japonii. Kody PLL LOT dodane zostaną do lotów obsługiwanych przez ANA:
 • NH3232/3235 z Tokio Narita do Sendai,
 • NH2152/2155 z Tokio Narita do Sapporo,
 • NH2142/2145 z Tokio Narita do Fukuoki.
Z kolei kody ANA pojawią się na następujących lotach obsługiwanych przez LOT:
 • LO379/380 oraz 381/382 z Warszawy do Frankfurtu,
 • LO353/354 z Warszawy do Monachium,
 • LO335/336 z Warszawy do Paryża,
 • LO279/280 z Warszawy do Londynu.
- Cieszymy się, że wspónie z naszym partnerem ze Star Alliance możemy rozszerzyć dla naszych pasażerów liczbę dostępnych kierunków. LOT już dziś oferuje najwygodniejsze połączenie z wielu miast w Europie do Tokio, czyli japońskiej stolicy. Wiemy jednak, że wielu pasażerów ma potrzebę by lecieć dalej, do innych miast w Japonii. Od dziś do Sapporo, Sendai i Fukuoki można polecieć na jednym bilecie Polskich Linii Lotniczych LOT - mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Polski przewoźnik planuje podpisanie kolejnych umów code share z partnerami Star Alliance na Dalekim Wschodzie. Jak informuje DGP najbardziej zaawansowane są rozmowy LOT z Air China, z kolei w Korei nasz narodowy przewoźnik zabiega o wspólne sprzedawanie biletów z Asiana Airlines. 

- Planujemy rozwijać współpracę w ramach code share na połączeniach dalekiego zasięgu - zapowiada Kubicki. 
fot. ANA, Tomasz Śniedziewskigość_67d4d - Profil
gość_67d4d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie