LOT oraz ANA z umową code share

28 listopada 2016 13:23
13 komentarzy
Pasażerowie PLL LOT będą mogli polecieć do Fukuoki, Sapporo oraz Sendai. Wszystko za sprawą umowy code share, która ma zacząć obowiązywać od 1 grudnia.
Reklama

"Polskie Linie Lotnicze LOT i All Nippon Airways zdecydowały o rozszerzeniu współpracy handlowej o trzy dodatkowe miasta w Japonii. Oznacza to, że pasażerowie LOT-u podróżujący z dowolnego innego miasta w Europie mogą korzystać z bezpośrednich rejsów z Warszawy do Tokio i dotrzeć nie tylko do stolicy Japonii, ale też do innych ważnych japońskich ośrodków biznesowych. Połączenia w obrębie Japonii będą wykonywały linie ANA." - brzmi oświadczenie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Umowa pomiędzy Polskimi Liniami Lotniczymi LOT a liniami All Nippon Airways ANA, zaczyna obowiązywać ponad 10 miesięcy po uruchomieniu bezpośrednich lotów z Warszawy do Tokio Narita przez PLL LOT. Do tej pory przeszkodą do jej podpisania była postawa linii Lufthansa, związanych z ANA umową joint - venture, które niechętnie patrzyły na ekspansję polskiego przewoźnika w Kraju Kwitnącej Wiśni, pomimo że wszyscy przewoźnicy należą do sojuszu Star Alliance i powinni ze sobą współpracować, informuje Dziennik Gazeta Prawna.

- Jesteśmy zainteresowani współpracą z LOT, ale uzależniamy ją od zgody Lufthansy - przyznawał w czerwcu prezes ANA, Osamu Shinobe w rozmowie z DGP.

Ostatecznie Lufthansa, zgodziła się na podpisanie umowy pomiędzy przewoźnikami z Polski i Japonii. Kody PLL LOT dodane zostaną do lotów obsługiwanych przez ANA:
  • NH3232/3235 z Tokio Narita do Sendai,
  • NH2152/2155 z Tokio Narita do Sapporo,
  • NH2142/2145 z Tokio Narita do Fukuoki.
Z kolei kody ANA pojawią się na następujących lotach obsługiwanych przez LOT:
  • LO379/380 oraz 381/382 z Warszawy do Frankfurtu,
  • LO353/354 z Warszawy do Monachium,
  • LO335/336 z Warszawy do Paryża,
  • LO279/280 z Warszawy do Londynu.
- Cieszymy się, że wspónie z naszym partnerem ze Star Alliance możemy rozszerzyć dla naszych pasażerów liczbę dostępnych kierunków. LOT już dziś oferuje najwygodniejsze połączenie z wielu miast w Europie do Tokio, czyli japońskiej stolicy. Wiemy jednak, że wielu pasażerów ma potrzebę by lecieć dalej, do innych miast w Japonii. Od dziś do Sapporo, Sendai i Fukuoki można polecieć na jednym bilecie Polskich Linii Lotniczych LOT - mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Polski przewoźnik planuje podpisanie kolejnych umów code share z partnerami Star Alliance na Dalekim Wschodzie. Jak informuje DGP najbardziej zaawansowane są rozmowy LOT z Air China, z kolei w Korei nasz narodowy przewoźnik zabiega o wspólne sprzedawanie biletów z Asiana Airlines.

- Planujemy rozwijać współpracę w ramach code share na połączeniach dalekiego zasięgu - zapowiada Kubicki.
fot. ANA, Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7f097 2016-11-29 23:01   
gość_7f097 - Profil gość_7f097
Jest CS do LHR, FRA, CDG, MUC nie po to zeby rozwiezc to co Lot przywiozl na Long haul (ANA nie ma CS na trasie NRT-WAW), tylko po to, zeby ANA mogla sprzedawac bilety na swoje polaczenia z Japonii do Warszawy przez FRA, CDG, LHR i MUC... Japonczycy sa bardzo przywiazani do standardu obslugi i swoich linii. ANA ma nadzieje ze czesc bedzie wolala lot z przesiadka (LH wykonany by ANA), niz bezposredni Lotu (ktorego nie ma w ogole w ich systemie). Taka prawda, jak chce sie miec CS, kazda ze stron musi dostac cos ciekawego.
kidloco 2016-11-28 23:09   
kidloco - Profil kidloco
Wreszcie jakaś sensowna informacja w związku z rozwijaniem długodystansowych połączeń Lotu. Szkoda, że tylko tyle. Chciałoby się na code-share dolecieć np. do Taipei, Hongkongu, itp.
gość_ef892 2016-11-28 19:25   
gość_ef892 - Profil gość_ef892
Ale o ile mnie pamięć nie myli to Austrian Airlines zawiesiła swoje loty do Tokio. I dlatego LH zgodziła się na współprace ANA z LO na trasie Warszawa - Tokio. Więc nie widzę tutaj żadnej dobroci ze strony Lufthansy dla PP LOT
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy