LOT poleci z Krakowa do Chicago

21 listopada 2016 13:24
91 komentarzy
Już od lipca przyszłego roku Dreamlinery LOT-u obsłużą bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago. Rejsy na tej trasie będą wykonywane raz w tygodniu, przez cały rok.
Reklama
Połączenie między stolicą Małopolski a największym miastem Polonii Amerykańskiej, było długo oczekiwane przez pasażerów z regionu. Dzięki ciągłej rozbudowie Krakow Airport oraz intensywnemu rozwojowi floty Polskich Linii Lotniczych LOT przywrócenie rejsów za Atlantyk stało się możliwe.
Do obsługi połączenia między Krakowem a Chicago LOT wykorzysta jednego z dwóch nowych Dreamlinerów, które dołączą do floty przewoźnika w połowie przyszłego roku. Rejsy będą wykonywane raz w tygodniu i będą stanowić uzupełnienie codziennych rejsów do Chicago, które dostępne są z przesiadką w Warszawie. Bezpośrednie połączenie z Małopolski do USA uruchomione zostanie przede wszystkim z myślą o tradycyjnym, etnicznym ruchu, którego z Krakowa z roku na rok przybywa.


- LOT intensywnie walczy o serca pasażerów, w szczególności o Polonię, która podróżuje LOT-em od zawsze. Chcemy być przewoźnikiem pierwszego wyboru dla wszystkich pasażerów podróżujących między Polską a USA, a żeby to osiągnąć musimy zagwarantować im jak najlepszy produkt. Po ogłoszeniu naszego powrotu na Newark, nie może być lepszej wiadomości niż uruchomienie rejsów z Krakowa do Chicago. Wiemy, jak ważne jest to połączenie dla setek tysięcy osób, które każdego roku chcą odwiedzić swoich bliskich i przyjaciół czy to w USA czy w Polsce. Zapewniam, że od nadchodzącego lata żadna linia lotnicza nie będzie miała tak atrakcyjnej oferty – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Decyzja o uruchomieniu połączenia z Krakowa do Chicago została podjęta w oparciu o szczegółowe analizy ruchu na tej trasie. Dane za ostatnich kilka lat pokazują wyraźny wzrost liczby pasażerów. Znakomita większość z nich wybiera dziś połączenie z przesiadką w Warszawie. Pozytywny wynik analiz biznesowych zdecydował o uruchomieniu dodatkowych bezpośrednich rejsów już od lipca.

- Liczba pasażerów podróżujących między Krakowem a Chicago od 2012 roku rosła średnio o 17 proc. rocznie, a strategia LOT-u wyraźnie mówi, że nie wolno nam zmarnować takiego potencjału. Wspólnie z Kraków Airport od wielu miesięcy badaliśmy możliwość powrotu na trasę Kraków – Chicago. Dzięki nowym Dreamlinerom, które pojawią się w naszej flocie w połowie przyszłego roku, uruchomienie tego połączenia stało się realne. Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy z krakowskim portem możemy dziś wspólnie ogłosić dobrą wiadomość. Nasz Dreamliner już od lipca przyszłego roku będzie mógł zarówno startować jak i lądować w Krakowie i zakładamy, że połączenie to będzie trwale rentowne. LOT nie wyklucza kolejnych bezpośrednich połączeń z regionów, o ile spełniać będą określone założenia biznesowe – dodaje Milczarski.


- W przyszłym roku po niemal siedmiu latach, rejsy do Chicago powrócą do siatki połączeń krakowskiego lotniska. Z naszych analiz wynika, że zainteresowanie tym połączeniem jest wysokie i ciągle rośnie. Ponad 90 tys. osób rocznie, które dzisiaj z Krakowa lata z przesiadką do Chicago, zyska w przyszłym roku bezpośrednie połączenie. To dobra wiadomość dla pasażerów z Polski południowej, ze Śląska i Słowacji. Kraków i Małopolska są miejscami, które przyciągają również amerykańskie firmy. Ich inwestycje są kluczowe w regionie. Nie można też zapominać o kulturowych i turystycznych walorach, dzięki którym Kraków i Małopolska są popularnym celem wyjazdów turystycznych Amerykanów – mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Ogłoszenie połączenia między Krakowem a Chicago jest jednym elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 r. W sumie polski przewoźnik uruchomił 23 nowe połączenia, w tym dwa dalekiego zasięgu – do Tokio i Seulu. W przyszłym roku LOT znacząco zwiększy swoją obecność w USA. Od kwietnia ruszą połączenia z Warszawy do Newark i Los Angeles. Razem z połączeniem z Krakowa do Chicago w 2017 roku LOT będzie obsługiwał w sumie sześć tras do Ameryki Północnej.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kelo 2017-01-11 16:56   
Kelo - Profil Kelo
Nawiązując do wcześniejszej debaty (pod którymś z artykułów), żeby sprawdzić cennik połączenia KRK-ORD nie szukając biletu w jedną ale w dwie strony postanowiłem sprawdzić na jednym portalu. Ustawiłem wylot 3, powrót 9 lipca. KLM proponuje za nieco ponad 2700zł czyli najtaniej ale szalone czasy przesiadek 28h w jedną 17h w drugą stronę czyli dyskwalifikacja, bo by przesiadki dłużej niż pobyt zajmowały :D. Potem jest oferta za 3025zł LOT (wylot bezpośrednio 10h, powrót przez WAW 11h20min), dalej w kolejności jest znowu ofeta LOT 3090zł (wylot i przylot bezpośrednio z Balic 10h/9h20min) potem jest oferta Lufy 3200zł przez Frankfurt 15.5h w jedną 11h w drugą, potem oferta AirBerlin 3420zł 12h15m wylot i 11h45m przylot szybki kurs berlińskiej linii owszem ale ponad 300zł drożej niż LOT. Inne linie Swiss/Brussels to już ponad 500zł przegrywają cenowo
gość_824b8 2017-01-09 14:43   
gość_824b8 - Profil gość_824b8
Kelo, oby tylko z pasa nie wypadł.
Kelo 2017-01-09 14:37   
Kelo - Profil Kelo
Loty do ORD w systemie od 3 lipca (poniedziałki), rotacja jak każdy się domyślał WAW-ORD-KRK-ORD-WAW. 11:50 wylot z KRK :w największy upał :D ale będzie żyłowanie silników na high trust jak termometr pokaże ze 30stopni dobrze ze leasingowane samoloty haha ^_^) Skoro się z RZE dalej nie namyślili co do Newarku to zapraszam do Krakowa :P
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy