Grupa Air France-KLM będzie miała pokładowe Wi-Fi

4 października 2016 06:50
Grupa Air France-KLM wybrała dostawcę pokładowego internetu dla floty dalekodystansowej. Pierwszy samolot z internetem w grupie zacznie latać pod koniec przyszłego roku, jednak większość instalacji zostanie przeprowadzona na przełomie 2018 i 2019 r.
Reklama
Internet na pokłady samolotów grupy dostarczy amerykańska firma Gogo, znana głównie z oferowania internetu w samolotach prywatnych i korporacyjnych. Łącznie systemy internetu pokładowego Gogo działają na pokładach 7 tys. samolotów biznesowych oraz 2,8 tys. samolotów latających w 16 liniach lotniczych. W samolotach grupy AF-KLM Gogo zainstaluje rozwiązania z pasma 2Ku.

- Technologia 2Ku gwarantuje osiągi porównywalne z osiągami na ziemi, w tym pozwala oglądać filmy z internetu. Jedną z zalet 2Ku jest to, że jest to technologia oparta na otwartej architekturze, i będzie można zastosować w niej przyszłe udogodnienia, co oznacza że z czasem będzie się stawała coraz lepsza i jest zaoferować pasażerom najlepszą łączność teraz jak i w przyszłości. - zapowiedział prezes Gogo, Michael Small.

Łącznie internet zostanie zainstalowany w 124 samolotach dalekodystansowych, w tym w airbusach A330 oraz boeingach 777.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy