oneworld obchodzi dziesiąte urodziny

15 lutego 2009 00:22
1 komentarz
Reklama

Sojusz lotniczy oneworld obchodzi w tym roku swoje 10-lecie istnienia. Na pasażerów - w tym także z Polski - czekają 10-procentowa zniżka na bilety wszystkich linii należących do sojuszu, konkurs z biletami dookoła świata w klasie biznes jako główną nagrodą oraz wielkie logo sojuszu odsłonięte na jednym z samolotów typu Boeing 747 należącym do British Airways.


Sojusz oneworld oficjalnie został zainicjowany 1 lutego 1999 roku. Członkami-założycielami było pięć linii lotniczych: American Airlines, British Airways, Canadian Airlines (wchłonięte później przez Air Canada), chińskie Cathay Pacific i australijskie Qantas. Obecnie do sojuszu należy dziesięciu przewoźników: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, JAL Japan Airlines, LAN Airlines, Malév, Qantas oraz Royal Jordanian. Jeszcze w tym roku dołączy do nich Mexicana. Do Polski latają czterej: British Airways z Londynu Heathrow do Warszawy, z Londynu Gatwick do Krakowa oraz z Billund do Gdańska, Finnair z Helsinek do Warszawy i Krakowa, Iberia do Warszawy i Krakowa oraz Malév do Warszawy.

Z okazji 10 rocznicy istnienia aliansu, wszystkie linie lotnicze zrzeszone w grupie oferują promocyjne bilety z upustem 10%. Promocja obowiązuje przez 10 tygodni od 1 lutego do 12 kwietnia 2009. Zniżka dotyczy biletów we wszystkich klasach serwisowych podróży. Taniej można w ten sposób kupić także bardzo popularny bilet dookoła świata: Round-the-World Explorer.

Można wygrać również dwa bilety w klasie biznes, z którymi zwycięzcy oblecą aż cztery kontynenty. Wartość nagrody to około 11.800 funtów brytyjskich. Aby wziąć udział w konkursie należy na stronie oneworld.com/10years nadesłać własne pomysły na rozwój sojuszu oneworld w następnej dekadzie. Nie ma pośpiechu. Mamy na to czas aż do 31 grudnia br.


Na okrągłą rocznicę przedstawiono także standardowe malowanie samolotów w barwach oneworld, które wprowadzą wszystkie linie wchodzące w skład sojuszu na kilku spośród swoich maszyn (podobnie, jak ma to miejsce w Star Alliance). Jako pierwszy przemalowany został jeden z Boeingów 747 należący do British Airways.

Marcin Jędrzejczak
Fotografie pochodzą z oficjalnej strony oneworld.

Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_Barba 2009-02-26 17:02   
gosc_Barba - Profil gosc_Barba
Czy samoloty lub barwy można zaadoptować ?
Prędzej zaadaptować, choć to zdanie i tak będzie bardzo skomplikowane. Komentarz moderatora: Faktycznie chochlik literacki dał znać o sobie. Zdanie przerobiliśmy. Dziękujemy za czujne oko.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama