Chińskie linie Colourful Guizhou zamawiają embraery

6 września 2016 08:01
Prywatny chiński przewoźnik Colourful Guizhou Airlines zamówił dwa embraery E190 wraz z trzema opcjami na ten typ samolotu. To drugi kontrakt z brazylijskim producentem zawarty przez tę młodą linię.
Reklama
Nowe zamówienie, o ile przewoźnik wykorzysta opcje, może być warte do 249 mln dolarów zgodnie z cenami katalogowymi. Colourful Guizhou Airlines po raz pierwszy zamówiły embraery E190 podczas targów lotniczych Paris Air Show 2015. Wtedy linia kupiła siedem maszyn, z czego dotąd cztery zostały dostarczone.

Dostawy nowo zamówionych samolotów rozpoczną się w 2017 r.

Zamówienie ma związek z dynamicznym rozwojem chińskiego rynku lotów lokalnych. Linia Colourful Guizhou została założona w czerwcu 2015 r. i nieco ponad pół roku później rozpoczęła działalność. Do tej pory przewoźnik, sytuujący się jako spółka niskokosztowa, lecz latająca między głównymi lotniskami, odprawił 140 tys. osób.

- Jako nowo założona i pierwsza lokalna linia lotnicza w prowincji Guizhou, potrzebujemy sprawdzonych samolotów i usług. W oparciu o osiągi embraerów z pierwszych ośmiu miesięcy operacji, cieszymy się, że wybraliśmy ten model. Ma on niezrównaną ekonomikę i komfort w kabinie, a także wysoką niezawodność. Mamy nadzieję, że z flotą E190 zbudujemy podniebny most do prowincji Guizhou, a docelowo do całych Chin Południowo-Zachodnich - powiedział Zhai Yan, prezes Guizhou Industrial Investment i Colorful Guizhou Airlines.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy