Zielona Góra: Lotnisko ma winnicę

6 września 2016 09:14
7 komentarzy
Nietypowa inwestycja zielonogórskiego lotniska ma dostarczać wrażeń estetycznych i promować lubuskie wina.
Reklama
Winnica, w której nasadzono łącznie 150 sadzonek winorośli, znajduje się pod halą przylotów lotniska. Jak informuje lokalna "Gazeta Wyborcza", na pomysł jej stworzenia wpadła marszałkini województwa lubuskiego Elżbieta Polak, a nasadzeniami zajął się lokalny przedsiębiorca Jarosław Lewandowski, który prowadzi podobną działalność w Proczkach.

- Posadziliśmy cztery odmiany: oporto, allwood, bianca i chrupka złota. Są to odmiany mało wymagające, odporne na suszę czy mrozy - informuje Lewandowski.

Wcześniej w hali przylotów wisiały zdjęcia przedstawiające lubuskie winnice oraz znajdowały się informacje turystyczne o najciekawszych miejscach w regionie. Nowa inwestycja lotniska promująca województwo lubuskie idzie o krok dalej.

- Teraz każdy pasażer, który pojawi się na lotnisku w Babimoście, będzie miał namiastkę prawdziwej winnicy, a goście przylatujący do naszego portu informację, z czego słynie region - zachwala nową inwestycję biuro prasowe marszałek.

Oprócz szansy na przyciągniecie podróżnych zainteresowanych winem, nowa inwestycja może przynieść lotnisku w Babimoście inne, wymierne korzyści - sadzonki za trzy lata mogą wydać około 250 kg owoców.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
cani 2016-09-06 10:31   
cani - Profil cani
@Piotrek - w Zielonej Górze jest fajny browar Haust, a co do browaru na lotnisku, to hmm, niech lepiej już winorośl sadzą ;)
banan86 2016-09-06 10:27   
banan86 - Profil banan86
Tylko patrzeć aż otworzą skup złomu i sklep monopolowy "Babimost airport" z winami po 3,99 zł by przyciągnąć specyficzną klientelę z całej okolicy która będzie mogła przesiadywać godzinami umilając czas i tak nielicznym pasażerom :P
lysypiotr76 2016-09-06 10:19   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
cani - Browar by lepiej otworzyli he he.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy