×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zielona Góra: Lotnisko ma winnicę


Nietypowa inwestycja zielonogórskiego lotniska ma dostarczać wrażeń estetycznych i promować lubuskie wina.


Winnica, w której nasadzono łącznie 150 sadzonek winorośli, znajduje się pod halą przylotów lotniska. Jak informuje lokalna "Gazeta Wyborcza", na pomysł jej stworzenia wpadła marszałkini województwa lubuskiego Elżbieta Polak, a nasadzeniami zajął się lokalny przedsiębiorca Jarosław Lewandowski, który prowadzi podobną działalność w Proczkach.

- Posadziliśmy cztery odmiany: oporto, allwood, bianca i chrupka złota. Są to odmiany mało wymagające, odporne na suszę czy mrozy - informuje Lewandowski.

Wcześniej w hali przylotów wisiały zdjęcia przedstawiające lubuskie winnice oraz znajdowały się informacje turystyczne o najciekawszych miejscach w regionie. Nowa inwestycja lotniska promująca województwo lubuskie idzie o krok dalej.

- Teraz każdy pasażer, który pojawi się na lotnisku w Babimoście, będzie miał namiastkę prawdziwej winnicy, a goście przylatujący do naszego portu informację, z czego słynie region - zachwala nową inwestycję biuro prasowe marszałek.

Oprócz szansy na przyciągniecie podróżnych zainteresowanych winem, nowa inwestycja może przynieść lotnisku w Babimoście inne, wymierne korzyści - sadzonki za trzy lata mogą wydać około 250 kg owoców. Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie