Bilety lotnicze na raty w Air Arabia

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
26 sierpnia 2016 11:32
1 komentarz
Od dziś pasażerowie linii lotniczej Air Arabia będą mogli płacić za bilety lotnicze w ratach. Oferta skierowana jest do podróżnych z Indii.
Reklama
Niskokosztowy przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich co tydzień obsługuje 115 lotów ze swojego hubu w mieście Szardża do 13 miejscowości w Indiach. Wielu klientów linii to robotnicy z Indii zatrudnieni w ZEA, dla których zakup biletu lotniczego wiąże się ze znaczącym obciążeniem finansowym. By ułatwić im kupno biletu, przewoźnik połączył siły z ośmioma bankami z Indii i umożliwia podróżnym z Indii zakupy biletów na raty.

System jest dostępny dla posiadaczy kart kredytowych jednego z ośmiu banków z Indii, z którymi współpracują linie lotnicze. Podczas procesu rezerwacji biletu, będzie można wybrać opcję płatności ratalnej, a następnie kupujący będzie mógł wybrać czas spłaty oraz miesięczną radę kredytu. Miesięczna suma spłaty biletu będzie automatycznie dodana do comiesięcznego wyciągu karty kredytowej.

Rozbicie ceny biletu bankowego na raty nie jest nowym instrumentem finansowym, jednak do tej pory ta czynność wymagała uruchomienia linii kredytowej w porozumieniu z operatorem karty kredytowej, czyli procesu, w który linie lotnicze nie były w jakikolwiek sposób zaangażowane. Air Arabia chce stać się stroną umowy pomiędzy klientem i bankiem, by zakupy biletu na raty stały się łatwiejsze dla pasażerów linii.

Ostatnie komentarze

gość_18ba9 2016-08-26 12:19   
gość_18ba9 - Profil gość_18ba9
W AirBaltic mozna placic na dwie raty i nie potrzeba do tego zadnej karty kredytowej.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy