×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ruch w Wiedniu i na Malcie rośnie


Na dwóch lotniskach należących do Flughafen Wien AG - w Wiedniu i na Malcie - ruch pasażerski wzrósł odpowiednio o 2,9 proc. (ponad 2,43 mln) i o 5,9 proc. (580,5 tys.). O 7,0 proc. spadła za to liczba podróżnych w Koszycach (66,6 tys.).


W stolicy Austrii odnotowano wzrosty praktycznie we wszystkich segmentach połączeń rozpatrywanych z punktu widzenia geograficznego. Najszybciej rozwijały się trasy na Bliski Wschód (+15,8 proc.), dalej znalazły się rejsy do Ameryki Północnej (+8,0 proc.) i na Daleki Wschód (+6,8 proc.). Ruch po Europie rósł nieco wolniej: do wschodniej części naszego kontynentu o 2,4 proc. a do zachodniej o 1,3 proc. Spadki zanotowano jedynie na połączeniach afrykańskich (-8,9 proc.).

Na wiedeńskim lotnisku wykonano prawie 21 tys. operacji lotniczych (-1,4 proc.). Odprawiono także blisko 23,5 tys. cargo (+6,0 proc.).

Port lotniczy Malta-Luqa obsłużył blisko 580,5 tys. podróżnych. To wzrost o 5,9 proc. W stosunku do ubiegłego roku nie zmieniła się liczba operacji lotniczych (prawie 3,9 tys.). Spadła za to ilość przeładowanych towarów (ponad 1,1 tys. ton, -12,4 proc.).

Spadek odnotowano w Koszycach. Port ten gościł ponad 66,6 tys. pasażerów (-7,0 proc.) i wykonano na nim 1,1 tys. operacji lotniczych (+10,0 proc.). gość_d528f - Profil
gość_d528f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie