×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódzki pas startowy czeka remontNajstarszy odcinek drogi startowej łódzkiego lotniska wymaga remontu.

Wiceprezes Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta Wojciech Łaszkiewicz informuje w komunikacie, że w tym roku zostanie przekroczony wyznaczony limit na wykonanie na nim określonej liczby startów i lądowań zgodnie z parametrami budowanego w 1993 roku pasa.

W związku ze wzmożonym ruchem lotniczym dużych pasażerskich samolotów i planami uruchomienia lotów towarowych istnieje pilna potrzeba wzmocnienia starego odcinka drogi startowej i dostosowania go do parametrów nowo wybudowanych fragmentów pasa.

Z ekspertyz wykonanych na zlecenie zarządu lotniska wynika, że należy wzmocnić konstrukcję nawierzchni. Istnieje możliwość wykonania remontu bez przerywania pracy portu, poprzez przesunięcie progu o około 300 metrów i skrócenie tym samym drogi startowej do 2200 metrów.

Pas startowy o długości 2200 metrów spełnia wymogi operujących z Łodzi linii lotniczych i zapewnia pełne bezpieczeństwo korzystającym z lotniska statkom powietrznym.

Takie rozwiązania są powszechnie stosowane w branży lotniczej i akceptowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Tomasz Wyszyńskigość_02c08 - Profil
gość_02c08
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie