Swiss zamienia CSeries na większy model

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 czerwca 2016 13:24
Linie Swiss zadecydowały o zamianie pięciu spośród 20 zamówionych bombardierów CS100 na większy model CS300. Prezes spółki nie wyklucza, że w przyszłości skonwertuje kolejnych pięć CS100.
Reklama

Prezes przewoźnika Thomas Klühr poinformował o zmianie podczas szczytu Star Alliance w Zurychu, na którym był obecny reporter Pasazer.com.

Szczyt rozpoczął się pierwszym w historii lotem bombardiera CSeries z pasażerami - szwajcarska linia przewiozła menedżerów linii Star Alliance i dziennikarzy z Dublina, gdzie odbywał się szczyt IATA, do swojej bazy. Swiss formalnie odbierze pierwszego bombardiera CSeries pod koniec czerwca, a komercyjne loty samolot ma rozpocząć w połowie lipca.

- Do końca tego roku odbierzemy dziewięć bombardierów CSeries w wersji CS100. W 2017 r. odbierzemy 11 samolotów, w tym pierwsze CS300, a ostatnich 10 samolotów dostaniemy w 2018 r. - powiedział Klühr w rozmowie z Pasazer.com.

Szwajcarska linia zamówiła do tej pory 30 bombardierów CSeries. Początkowo 10 miało być w wersji CS300, a pozostałe w mniejszej CS100. Po konwersji zamówienie obejmuje po 15 obydwu modeli, ale niewykluczone, że ostatecznie Swiss odbierze 10 mniejszych i 20 większych odrzutowców. Decyzja o ewentualnej konwersji kolejnych pięciu CS100 na większy wariant zapadnie w 2017 r. - dodał Klühr.

Bombardiery CSeries zastąpią we flocie Swissa głównie Avro RJ, ale częściowo także fokkery 100. Nowoczesne odrzutowce niemal na pewno będą wykorzystywane na trasie z Zurychu do Warszawy, a być może także na połączeniu do Krakowa.


Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama