Amsterdam nagrodzony na Routes Europe

27 kwietnia 2016 10:07
1 komentarz
Port lotniczy w Amsterdamie otrzymał nagrodę za najskuteczniejszy marketing skierowany do linii lotniczych, przyznawaną podczas konferencji Routes Europe w Krakowie. Wśród nominowanych w jednej z kategorii znalazło się Lotnisko Chopina.
Reklama
Nagrody Routes Marketing Awards są przyznawane za najbardziej skuteczne zabiegi marketingowe w celu pozyskiwania nowych linii lotniczych i promocji połączeń. Są one przyznawane na wszystkich imprezach z cyklu Routes. O nominacji po pięciu lotnisk w każdej z kategorii wielkości decydują w tajnym głosowaniu przedstawiciele linii lotniczych, potem jury złożone z pięciu przedstawicieli przewoźników wybiera spośród nich zwycięzców. W tym roku w jury zasiedli pracownicy: airBaltic, LOT-u (Robert Ludera, dyrektor ds. siatki i rozkładu), TUI Thomson Airways, SAS-u i Vuelinga.

Tegoroczna europejska edycja targów odbyła się w Krakowie, a Pasazer.com był wyłącznym patronem medialnym w Polsce. Wręczenie nagród miało miejsce w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

W uzasadnieniu pierwszej nagrody dla lotniska w Amsterdamie przedstawiciele Routes Europe przypomnieli, że w 2015 r. port ten pozyskał aż 10 nowych przewoźników, w tym Air Canadę, Qatar Airways i Ryanaira. Uruchomili oni łącznie 21 nowych tras. Wśród nich znalazło się połączenie z największego lotniska Holandii do Krakowa, obsługiwane przez KLM. W 2015 r. lotnisko obsłużyło 58,2 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 6 proc. w stosunku do poprzedniego roku. W 2016 r. loty do Holandii zapowiedziały m.in. nowe linie Aeromexico i China Eastern Airlines.

- To świetne uczucie być znów na szczycie tego rankingu - to pokazuje, że przewoźnicy doceniają to, co dla nich robimy. To dla nas liczy się najbardziej - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Marcel Lekkerkerk, dyrektor marketingu lotniczego w spółce Amsterdam Airport Schiphol.

W kategorii powyżej 20 mln pasażerów rocznie zwycięzcą zostało lotnisko w Amsterdamie, a wyróżnienie otrzymało Monachium. Nominowane w tej kategorii były jeszcze Kopenhaga, Moskwa-Szeremetiewo i Wiedeń.

Wśród portów lotniczych odprawiających od 4 do 20 mln pasażerów rocznie za najlepiej promujące się uznane zostały Ateny. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Pradze, a nominacje otrzymały także Budapeszt, Kolonia-Bonn i Warszawa.

Z kolei w kategorii najmniejszych lotnisk nagroda trafiła do Bremy, a wyróżnienie do Wilna. Nominowane były jeszcze Kiszyniów, Tallin i Tbilisi.

Osobną kategorię stanowiły organizację reklamujące kierunki (tzw. DMOs, destination marketing organisations). Nagrodę w tej kategorii zdobyła organizacja Innovation Norway, a wyróżnienie trafiło do Vienna Tourist Board. Nominowane były także Azores Tourism Board, Visit Sweden i visitBerlin.

Ostatnie komentarze

greg0303 2016-04-27 15:35   
greg0303 - Profil greg0303
Amsterdam/Schiphol to jeden z moich ulubionych portów lotniczych na świecie. Dla pasażerów docelowych, jak i przesiadających się na inne rejsy, to lotnisko jest bardzo dogodne. Super taras widokowy, na którym można spędzić godziny obserwując ruch lotniczy. Dużo sklepów i restauracji. Po prostu najwyższy standard światowy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy