×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amsterdam nagrodzony na Routes Europe


Port lotniczy w Amsterdamie otrzymał nagrodę za najskuteczniejszy marketing skierowany do linii lotniczych, przyznawaną podczas konferencji Routes Europe w Krakowie. Wśród nominowanych w jednej z kategorii znalazło się Lotnisko Chopina.Nagrody Routes Marketing Awards są przyznawane za najbardziej skuteczne zabiegi marketingowe w celu pozyskiwania nowych linii lotniczych i promocji połączeń. Są one przyznawane na wszystkich imprezach z cyklu Routes. O nominacji po pięciu lotnisk w każdej z kategorii wielkości decydują w tajnym głosowaniu przedstawiciele linii lotniczych, potem jury złożone z pięciu przedstawicieli przewoźników wybiera spośród nich zwycięzców. W tym roku w jury zasiedli pracownicy: airBaltic, LOT-u (Robert Ludera, dyrektor ds. siatki i rozkładu), TUI Thomson Airways, SAS-u i Vuelinga. 

Tegoroczna europejska edycja targów odbyła się w Krakowie, a Pasazer.com był wyłącznym patronem medialnym w Polsce. Wręczenie nagród miało miejsce w Centrum Kongresowym ICE Kraków. 

W uzasadnieniu pierwszej nagrody dla lotniska w Amsterdamie przedstawiciele Routes Europe przypomnieli, że w 2015 r. port ten pozyskał aż 10 nowych przewoźników, w tym Air Canadę, Qatar Airways i Ryanaira. Uruchomili oni łącznie 21 nowych tras. Wśród nich znalazło się połączenie z największego lotniska Holandii do Krakowa, obsługiwane przez KLM. W 2015 r. lotnisko obsłużyło 58,2 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 6 proc. w stosunku do poprzedniego roku. W 2016 r. loty do Holandii zapowiedziały m.in. nowe linie Aeromexico i China Eastern Airlines. 

- To świetne uczucie być znów na szczycie tego rankingu - to pokazuje, że przewoźnicy doceniają to, co dla nich robimy. To dla nas liczy się najbardziej - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Marcel Lekkerkerk, dyrektor marketingu lotniczego w spółce Amsterdam Airport Schiphol.

W kategorii powyżej 20 mln pasażerów rocznie zwycięzcą zostało lotnisko w Amsterdamie, a wyróżnienie otrzymało Monachium. Nominowane w tej kategorii były jeszcze Kopenhaga, Moskwa-Szeremetiewo i Wiedeń. 

Wśród portów lotniczych odprawiających od 4 do 20 mln pasażerów rocznie za najlepiej promujące się uznane zostały Ateny. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Pradze, a nominacje otrzymały także Budapeszt, Kolonia-Bonn i Warszawa. 

Z kolei w kategorii najmniejszych lotnisk nagroda trafiła do Bremy, a wyróżnienie do Wilna. Nominowane były jeszcze Kiszyniów, Tallin i Tbilisi.

Osobną kategorię stanowiły organizację reklamujące kierunki (tzw. DMOs, destination marketing organisations). Nagrodę w tej kategorii zdobyła organizacja Innovation Norway, a wyróżnienie trafiło do Vienna Tourist Board. Nominowane były także Azores Tourism Board, Visit Sweden i visitBerlin.gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie