×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 58 mln pasażerów w Amsterdamie w 2015 r.


Lotnisko Schiphol w Amsterdamie odprawiło w ubiegłym roku 58,2 mln pasażerów - 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Ruch wzrósł również na należących do tej samej spółki lotniskach w Rotterdamie i Eindhoven.


W Eindhoven (które opisywaliśmy w materiale z cyklu "Lądujemy w...") w ubiegłym roku odnotowano ruch na poziomie 4,3 mln pasażerów, czyli o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Najmniejsze z tych trzech lotnisk w Rotterdamie-Hadze odprawiło 1,7 mln osób, co stanowiło wzrost o 0,3 proc. 

Na wszystkich trzech lotniskach wzrosła także liczba operacji lotniczych. W Amsterdamie było ich w 2015 r. 451 tys. (wzrost o 2,8 proc.), w Eindhoven - 30,4 tys. (wzrost o 5 proc.), a w Rotterdamie-Hadze - 21,6 tys. (wzrost o 2 proc.). 

Spośród tych trzech lotnisk jedynie dla Amsterdamu publikowane są statystyki cargo. W ubiegłym roku na Schiphol odprawiono 1,6 mln ton frachtu, czyli o 0,9 proc. mniej niż rok wcześniej. 

W tym roku władze Schiphol Group spodziewają się ponad 60 mln pasażerów w Amsterdamie. To dla spółki ważne z marketingowego punktu widzenia, gdyż w tym roku przypada stulecie istnienia tego portu lotniczego. gość_6f1bf - Profil
gość_6f1bf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie