×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta odebrała pierwszego A321


Amerykańska linia Delta Air Lines odebrała pierwszego airbusa A321. Samolot przystosowany do lotów krajowych musiał wykonać dwa międzylądowania w drodze z fabryki w Hamburgu do bazy spółki w Minneapolis-St. Paul.Problemem podczas dostawy nie były osiągi samoloty, bo te pozwoliłyby na lot przez Atlantyk bez międzylądowania. Jednak airbus A321 Delta Air Lines nie posiada zamontowanego radia wysokiej częstotliwości (HF), a jedynie bardzo wysokiej (VHF). To duża różnica, bo radio HF ma dużo większy zasięg i to tego typu urządzenia są normalnie wykorzystywane podczas lotu nad oceanem. 

Aby pozostać w zasięgu nadajników VHF, samolot Delta Air Lines musiał lecieć okrężną, północną trasą, z międzylądowaniami na Islandii i w Goose Bay w Kanadzie.

W airbusach A321 Delta Air Lines zamontowane zostały 192 fotele: 20 w klasie first, 23 w klasie ekonomicznej premium i 149 w ekonomicznej. Przewoźnik zamówił 45 samolotów tego typu. Delta ma we flocie 57 airbusów A319 i 69 A320.gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie